У цій підкормці — всі таблиця Менделєєва: цей домашній засіб за раз примножив мій врожай втричі

Коли, як не зимовими вечорами дачник має змогу й час планувати майбутні роботи на ділянці, які, не встигнеш й очима блимнути, постануть перед ним. Серед іншого, варто поміркувати й про добрива.

Сьогодні хочеться поговорити про збагачення землі органічними добривами, тому що придбати та використати інші у наш час не проблема, були б гроші. А от екологічно чисте та ще й безплатне ви зможете використати та досягти гарних результатів, познайомившись з одним з таких.

Річ піде про деревний попіл, у склад якого входять: калій, магній, залізо, сірка, кремній, бор і таке інше.

Через свої властивості розкислювати ґрунт його, як відомо, зазвичай вносять у лунки при посадці таких культур як шпинат, огірки, помідори, капуста, цибуля, морква. Нагадаємо, що маркерами того, що ґрунт кислий є поява на грядках бур’янів: дикого щавлю, хвощу, повзучого жовтцю.

Досвідчені городники розповіли, з якими добривами не варто змішувати деревну золу та як правильно її вносити
Городник назвав добриво, яке збільшить врожай втричі

Попіл, крім того, сприяє коренеплодам виростати прямими, без викривлень, бо земля з попелом дуже пухка та волого прониклива.

Попіл – борець зі шкідниками

Дротяники, хрестоцвіті блішки, слимаки та деякі інші комахи геть не переносять його. Для боротьби з ними використовують для обприскування розчин: одну 200-грамову склянку деревного попелу розбовтують у 10 л води. Протягом доби його настоюють, потім проціджують. Іноді додають господарське мило, а ще на додаток після обприскування листя рослини посипають сухою субстанцією попелу.

У трохи іншій концентрації змішують його з водою для замочування насіння перед тим, як сіяти. 1-2 столові ложки розчиняють у 1 л води. Залишають це на 2 доби, а потім проціджують. Таким розчином насіння знезаражується.

Яке добриво найкраще використати для підживлення яблуні
Городник назвав добриво, яке збільшить врожай втричі

Використовують сухий попіл для і для зберігання овочів та коренів квітів, що зберігаються у підвалі або льосі до весни. Ним просто притрушують плоди та кореневища, захищаючи таким чином їх від гнилі.

Популярне

Подібні новини