Особливості вирощування перцю “Вогник”на підвіконні: сусідка заздрісно заглядає у вікно. Ділюсь секретом

Сьогодні перець вогник вирощується практично у всіх куточках світу. Він широко використовується в кулінарії різних народів як у свіжому, так і в консервованому вигляді.

Посів перцю “Вогник” краще робити в березні, коли біля вікон вже більше світла. Але, за наявності фітолампи, а також враховуючи, що наш перець – домашній жилець, і до висадки в город ми не прив’язані, то можна висівати буквально в будь-який період. Беремо добре підсохлу перчинку домашнього перцю “Вогник”, дістаємо насіння – зазвичай їх там 10-15 штук. Їх можна замочити на 2-3 години у світло-рожевому розчині марганцівки. Якщо ви хочете висіяти все насіння перцю відразу, беріть невеликі пластикові баночки з-під сметани або плоскі пластикові розсадні горщики, але обов’язково плоску – надалі її ставитимемо на батарею, це буде зручно. На дно засипаємо дренажні камінці в півтора шару – керамзит великий і дрібний або просто накришений пінопласт для відведення зайвої вологи.

Вирощування перцю "Вогник" на підвіконні: поради спеціаліста
Вирощування перцю Вогник на підвіконні: поради спеціаліста

Увага! Не рекомендуємо висівати домашній перець у стаканчики по 2-3 насінини, як це роблять для болгарського перцю та інших городніх культур – потім буде вкрай незручно пікірувати. Тепер готуємо ґрунт для посіву перців. Беремо звичайний покупний ґрунт, квітковий або універсальний і додаємо туди додатково перліт приблизно чверть за обсягом. Змішуємо перліт і ґрунт, збризкуючи розчином епіну та марганцівки до злегка вологого стану, можна обійтися просто водою. Насипаємо ґрунт у нашу ємність шаром 3-5 см і злегка ущільнюємо. Викладаємо насіння перцю рядами так, щоб між ними залишалося 2-3 см, і присипаємо тонким шаром ґрунту та ущільнюємо. Можна додатково збризкати водою зверху. Далі потрібно помістити наші майбутні перці в поліетиленовий пакет, щоб захистити ґрунт від пересихання. Тут залежить від тари – або просто накрийте пакетом, або помістіть ємність у пакет горизонтально.

Тепер нам потрібно досягти оптимальної температури для пророщування насіння домашнього перцю – 28 градусів. Для цього ставимо нашу ємність на теплу батарею. Якщо ви сумніваєтеся, чи не надто батарея гаряча, заздалегідь проекспериментуйте. Перед тим, як висіяти насіння, викладіть термометр на ґрунт, поставте ємність під поліетилен на батарею, і через пару годин зніміть показання термометра. Якщо занадто гаряче – прокладіть між батареєю та ємністю згорнуту серветку або шарф. Температура хороша, якщо батарея не палить руку. Тепер чекаємо! Щодня знімаємо поліетилен для провітрювання буквально на пів хвилини та ставимо назад. Через 5-6 днів з’являються перші росточки. Як тільки більша частина насіння перцю проросла, у цей момент потрібно ємність перенести у світле місце – найкраще під фітолампу на підвіконня. Перці дуже люблять світло! Особливо це стосується проростків, при поганому освітленні вони можуть витягнутися.

Вирощування перцю "Вогник" на підвіконні: поради спеціаліста
Вирощування перцю Вогник на підвіконні: поради спеціаліста

Молодим перцям не повинно бути холодно – температура в кімнаті має бути бажано вище 20 градусів. Не поспішайте знімати поліетиленовий пакет. Проростки домашнього перцю дуже ніжні та погано переносять підсихання. Привчайте їх до відкритого повітря поступово – спочатку по 10 хвилин на день, а потім все довше і довше. Обприскуйте! Слідкуйте за станом – якщо проросток перцю почав нахилятися – він пересох. Найчастіше пересохлі проростки відновлюються після обприскування водою. Поливайте потроху, а краще з обприскувача, як тільки верхній шар землі світлішає від підсихання. Перці дуже люблять воду!

Популярне

Подібні новини