Чим удобрити озимий часник навесні: найправильніша підкормка, щоб часник не жовтів і виріс розміром з диню

При вирощуванні часнику городники найчастіше стикаються з такою проблемою, як пожовтіння листя або пожовтіння кінчиків часнику на початку вегетації.

Чому ж відбувається пожовтіння листя часнику і чим підгодувати, щоб воно не жовтіло? Жовтіти листя у часнику може з кількох причин: Якщо посадити часник на місце, де вже багато років росли різні овочеві культури і ґрунт збіднений гумусом і мікроелементами, то часнику вже на початковому етапі розвитку не вистачає харчування. Весняні заморозки. Ця причина викликає пожовтіння кінчиків часнику. Підмерзає та частина листя, що була над поверхнею землі під час весняних заморозків. Незважаючи на те, що часник є досить морозостійкою культурою, листя, що відростає навесні, буде пошкоджуватися при заморозках нижче 5 градусів. При такій температурі в ранньовесняний час часник, що розвивається, потребує тимчасового укриття. Відсутність достатнього зволоження або, навпаки – надмірне зволоження. Зупинимося на цьому пункті докладніше. Від проведення правильних та регулярних поливів залежить здоров’я листя і врожайність часнику в майбутньому.

Коренева система часнику не здатна витягувати вологу з нижніх шарів ґрунту. Тому так важливо стежити за наявністю вологи у прикореневій зоні на глибині 20-30 см. Разом з тим не можна допускати надмірного перезволоження ґрунту в прикореневій зоні. Це може спричинити розвиток фузаріозу часнику. Пошкоджена коренева система буде нездатна живити рослину, що призведе до пожовтіння листя, а потім і до повного відгнивання надземної частини. Між поливами важливо давати ґрунту в прикореневій зоні трохи просихати. Часто городники не розуміють, що відбувається з часником і не знають, що треба його просто підгодувати. А іноді просто не знають чим провести підживлення. Перше весняне підживлення потрібно провести в той момент, коли на часнику відросте 2 пари листя.

Ефективні методи удобрення озимого часнику навесні
Ефективні методи удобрення озимого часнику навесні

Це підживлення допомагає рослинам часнику наростити хороше велике і соковите листя, яке потім віддасть накопичене харчування в головку часнику під час наливання та дозрівання. Розмір і маса головок часнику безпосередньо залежать від якості зеленої маси. Для першого підживлення використовуйте азот та магній. Магній дуже бажаний для часнику в цей час, тому що він, крім іншого, відповідає також за утворення хлорофілу в клітинах рослини. При нестачі цього мікроелемента листя поступово жовтітиме. Хорошого врожаю без здорового листя не вийде. Аміачна селітра, що також містить багато азоту. Для першого підживлення зимового часнику використовують розчин із 10 л води та 15 г селітри. Гарних Вам врожаїв!

Популярне

Подібні новини