Посадила і забула: овочі, які не потребують особливого догляду. Сусідка була здивована врожаєм

Ці овочі називають по-різному: овочі для лінивих, овочі для дачників вихідного дня, але суть залишається незмінною – вони ростуть без зайвих турбот. Достатньо посадити їх навесні і полити пару разів.

Кабачки

Кабачки – одні з таких овочів. Вони такі врожайні, що дачники, які вже мали з ними справу, знають: коли починається їхнє плодоношення, урожай можна збирати нескінченно довго. Навіть один кущ може нагодувати сімома кабачками з липня до осінніх заморозків. Якщо посадити кілька кущів, можна навіть приготувати ікру на зиму. Висівати кабачки у відкритий ґрунт потрібно після 25 травня, тому що їх сходи не витримують заморозків. Насіння слід закопати на глибину 4-5 см, а відстань між рядами має бути близько 100 х 70-80 см.

Якщо ви плануєте посадити кабачки, зверніть увагу, що вони можуть бути не тільки кущовими, але й мати довгі пагони, подібні до гарбуза, і займати велику площу. Тому перед покупкою насіння варто уважно вивчити опис сорту. Якщо ви шукаєте кабачки для літнього споживання, то рекомендується вибрати цукіні – у них ніжніша шкірка, м’якоть масляніша і буквально тане в роті. Крім того, вони не так швидко переростають. Якщо ж ви хочете запастися кабачками на зиму, варто вибрати біло плідні сорти – плоди, що повністю визріли, відмінно зберігаються до лютого в кімнатних умовах.

Гарбуз

Раніше у сільських селах гарбузи використовували для розпушування ґрунту перед посівом. Процес був простим: лунки робили прямо на полі, сіяли насіння, трохи поливали та забували про нього до вересня. Дивно, але ці рослини росли в полі без будь-якого догляду. Гарбуз має довгий головний корінь, який може проникати у ґрунт на глибину в один метр, що дозволяє йому видобувати воду навіть в умовах посухи. Велике листя гарбуза створює таку щільну тінь, що за сезон вони знищують всю траву, що росте під ними. Восени це поле легко переорати або навіть перекопати лопатою.

Найкращий час для посіву гарбуза – після 25 травня, тому що він не виносить весняних заморозків. Насіння потрібно закладати на глибину 5 см, схема посадки – 150-200 х 100-150 см (залежно від довжини батогів). Якщо у вас невелика ділянка, то можна вибрати кущові сорти гарбуза, такі як Посмішка, Лікувальна, Кущова помаранчева, які ростуть майже так само, як і кабачки, і не вимагають багато місця. Також можна вирощувати гарбуз на компостній купі або бочці, щоб заощадити місце. Щоб плоди не відірвалися від батогів під вагою, їх можна покласти в сітки-авоськи або підв’язати до паркану.

Експерти назвали овочі, які не потребують особливого догляду
Експерти назвали овочі, які не потребують особливого догляду

Буряк

Буряк – це рослина, яка не потребує особливого догляду. Йому потрібен полив лише на стадії сходів, а далі можна не дбати про нього – все одно буде багатий урожай. Рослина холодостійка, сходи не бояться легких заморозків, але для проростання насіння важливо, щоб ґрунт прогрівся до 8-11 ° C. Схема посіву становить 25-30 х 8-10 см. На відміну від інших овочевих рослин, у буряків не насіння, а супліддя, яке потрібно висівати в ґрунт. І кожен такий “клубочок” дає кілька проростів. Якщо у вас немає місця під город, можна висадити буряк невеликими групами у квітнику – його велике листя з бордовими ніжками і прожилками добре впишуться у квіткові композиції.

Популярне

Подібні новини