Досить добре росте в тіні такий універсальний овоч, як ревінь. Головне не забувати про своєчасний полив. З кислих стебел ревеню готують різні страви від супів до десертів.
Найкраще роздобути частину кореневища. При посадці в такий спосіб рослина швидше набере сили і почне давати соковиті стебла. При посіві насінням доведеться почекати рік, доки ревінь підросте і гарненько зміцніє.
Сміливо можете садити на притіненій ділянці всілякі види салатів. Наприклад, салат-латук та інші види листових і качанних салатів. А також щавель, руколу, шпинат, листову гірчицю, крес-салат і мангольд.
В тіні листя цих культур будуть набагато соковитішими і ніжніше. Вони довше не загрубіють і не будуть гірчити.
Окрім того, чудово росте в тіні черемша, або як ще її називають “ведмежа цибуля”. Рослина ця вважається лікарською. Додаючи салату по кілька листочків черемші ви забезпечите себе та своїх рідних щедрою дозою необхідних організму вітамінів. У природі черемша росте під густою кроною дерев, тому тінь це його рідна середа зростання. Навесні, коли до свіжих огірків ще чекати і чекати, її смак у салаті може чудово замінити огіркова трава бараго. Ця рослина відмінно переносить тінь, витримує короткочасні заморозки та зовсім не завдає клопоту при вирощуванні. Зате ранніми вітамінами та зеленню ви себе забезпечити.
В тіні чудово себе почуває також петрушка, меліса, чебрець, селера.
Тож обирайте будь-які з вищеописаних варіантів та насалоджуйтесь багатим врожаєм на вашій садовій ділянці чи городі.