Без дозволу зазирнула на сусідський балкон і оторопіла, буйне цвітіння фіалок: найкращі методи підживлення

Чим підгодувати фіалки в березні, щоб рослина тішила своїм цвітінням якомога довше? Відповідь є! Метод дуже простий.

 Чим підгодувати фіалки?

Фіалка неспроста стала однією з найпопулярніших кімнатних рослин. По-перше, вона може цвісти цілий рік, якщо правильно її доглядати. По-друге, догляд цей не дуже складний, так що з квіткою впорається навіть новачок. Для нормального зростання фіалкам потрібно багато світла, проте при цьому слід уникати потрапляння прямих сонячних променів. Найкраще місце для життя рослини – це північне, північно-східне або північно-західне підвіконня, де світло буде розсіяним. Взимку фіалки цвітуть не завжди. Все тому, що їм потрібен для цього як мінімум 13-годинний світловий день.

Якщо ти влаштуєш рослині затишне містечко зі спеціальною лампою, квітка радуватиме тебе пишним цвітом навіть у лютому. З цієї причини фіалку часто удобрюють спеціальними добривами. Найкраще підгодувати ґрунт перлітом або вермікулітом. Ці добавки зроблять землю більш водопроникною та повітропроникною. Завдяки цим засобам коренева система рослини не постраждає через перезволоження. А це, як відомо, згубно для фіалки. Також квітка дуже сприйнятлива до температур. Тому за цим потрібно особливо стежити в холодну пору року. Оптимальна температура для цієї рослини становить 18-24 градуси тепла. Крім того, важлива і ступінь вологості у квартирі. Вона має бути високою, але при цьому не можна допускати, щоб волога потрапляла на листки та квітки.

Підживлення для фіалок

Фіалки люблять живильний ґрунт та регулярний полив. Як правило, влітку достатньо поливати рослину один раз на тиждень, а взимку один раз на 2 тижні. Хороша ідея використовувати спеціальні добрива, які можна придбати в магазинах для садівництва. Добрива для фіалок містять усі необхідні мікроелементи та поживні речовини (нітрати, фосфати та калій), які сприяють здоровому росту та цвітінню рослини.

Рекомендують удобрювати фіалки один раз на місяць протягом вегетаційного періоду, який зазвичай триває з весни до осені. Також можна використовувати натуральні підживлення, наприклад, розведений компост. Але не перестарайся з кількістю, щоб не перенаситити рослину. Одного разу на 2 тижні буде цілком достатньо. Важливо пам’ятати, що перед підживленням квітку необхідно полити, щоб добриво швидко і рівномірно розподілилося в ґрунті та не пошкодило кореневу систему.

Садівники назвали найкращі методи догляду за фіалкою
Садівники назвали найкращі методи догляду за фіалкою

Інші поради щодо догляду за фіалками

Щоб виростити фіалковий кущик надзвичайної краси, потрібно стежити за пасинками на рослині. Це бічні пагони, що ростуть із пазух листя. Садівникам-аматорам досить складно визначити, що перед ними пасинок, а не квітконос. Саме тому важливо почекати, поки крихітний держак стане розміром приблизно один сантиметр. Загалом у фіалкових пасинках немає нічого поганого. Однак, якщо ти хочеш, щоб рослина тішила тебе пишним кольором, їх потрібно вчасно виявити та відокремити від основного квітконоса. Так ти зможеш отримати акуратний кущик фіалки із рівною верхівкою. Пасинки ж призводять до того, що фіалки виглядають коряво та неоднорідно.

Популярне

Подібні новини