Ця квітка користується величезною популярністю як у професійних квітникарів, так і любителів у всьому світі. Його полюбили за тривале цвітіння, невибагливість у догляді та різноманітність забарвлень, форм. Називається ця рослина Ахіменес/Achimenes. Цікаво, що у себе на батьківщині його називають як “чарівна квітка”. Родом він із Південної та Центральної Америки. Ахіменес – це теплолюбива культура, яку в середній смузі вирощують як кімнатну рослину. Сучасні сорти вражають великою кількістю і красою своїх ефектних квітів і можуть легко позмагатися навіть із найпопулярнішими літниками. Ахіменес прикрашають не тільки інтер’єри. Він буде красиво виглядати у вазонах.
З його допомогою також можна прикрасити свою прибудинкову територію та парадну зону. Ахіменес досить щедрий на цвітіння. Хоча його квітки і не тримаються довго, але вони розпускаються безперервно по всій кроні рослини, особливо якщо кущики своєчасно поливати і удобрювати. Ця культура має величезну різноманітність забарвлень. Є гібриди, які на вигляд нагадують мініатюрні троянди. Коли кущ масово покривається численними ефектними квітами – це викликає справжнє захоплення! Однак, таким рослинам просто необхідна хороша опора та належне освітлення.
Численні мереживні квітки різної форми радуватимуть вас дуже довго. Звичайно, якщо дотримуватися нескладних заходів щодо догляду. Якщо все робити правильно, то Ахіменес стане цвісти за сезон двічі. Навесні він розпускає свої яскраві бутони приблизно з травня і цвіте безперервно до кінця серпня. Друга хвиля починається у вересні і триває до жовтня. Після рослина поступово занурюється в так звану сплячку. У цей час недосвідченим садівникам може здатися, що квітка або захворіла, або загинула, так як вид її залишає бажати кращого. Але не поспішайте його викидати! Справа в тому, що таким способом рослина береже свої сили для наступного сезону та рясного цвітіння.
Період спокою Ахіменесу просто необхідний! Все, що вам потрібно зробити – це зрізати надземну частину, що зів’яла, і поставити горщик в прохолодне темне приміщення з температурою близько +15 – 17 градусів. У цей період кущик поливають приблизно раз на місяць через піддон. Необхідно стежити, щоб вода не застоювалася. Ближче до весни рослина прокидається. Для подальшого розвитку квітки переносять на гарне освітлення і більш теплі умови. З весни починають вносити підживлення водорозчинними мінеральними добривами. Роблять це лише через місяць після того, як з’являться молоді відростки.