Молоко з йодом для томатів проти фітофтори
Найкраще підживлення №1. Це дуже корисне підживлення. Але вона працює тільки якщо проводити її правильно. Йод – відмінний та ефективний фунгіцид. Він не викликає звикання у грибків, отже немає потреби змінювати препарати.
У вказаному дозуванні йод абсолютно нешкідливий як для нас, людей, так і для рослин. Він не спалює листя, не шкодить ґрунтовій флорі та корисним комахам. Він дуже мало всмоктується листям.
Це підживлення застосовується тільки для профілактики фітофторозу. Якщо перші ознаки вже з’явилися (гриб усередині рослини), засіб може стримати спалах (хвороба не перекинеться на сусідні рослини, але вже вражену вилікувати таким шляхом неможливо).
Для того, щоб підживлення було ефективним, спочатку змішуємо молоко з йодом і тільки потім розводимо водою до норми. В іншому випадку йод просто випарується. При обприскуванні засіб утворює на листі тонку плівочку, яка не дає грибам осісти на листі та прорости всередину. Обприскувати потрібно дуже ретельно, намагаючись, щоб засіб потрапив на всі частини рослин і особливо на нижню сторону листя.
Десяти літрів розчину вистачить на теплицю 3х6 м. При обробці препарат не шкодуйте, обприскуйте так, що засіб прямо стікав з листя. Ніякого мила категорично додавати не треба. Мило надасть препарату лужні властивості, а це зайве! Якщо важко носити обприскувач, можна розводити потроху.
Розчин
- 40 крапель аптечного йоду (можна відміряти шприцем 2 мл, це та сама кількість);
- 1 л молока;
- 9 літрів води.
Йод вилити у молоко, добре розмішати, суміш вилити у воду. Обприскувати одразу, розчин не зберігається. Після цього добре промити обприскувач. У теплиці після такої обробки стоїть приємний запах дитячої молочної кухні (якщо хтось пам’ятає). Обприскую помідори 1 раз на два тижні, чергуючи з другим підживленням. Це ж підживлення в тій же дозі можна давати і перцям, і баклажанам, і огіркам.
Підживлення томатів молочною сироваткою
Кладемо в морозильник пакет кефіру або ряжанки. Після того, як він замерзне, виймаємо, відкидаємо надзвичайно ніжний сир, а сироватку використовуємо за призначенням – для обприскування. Не потрібно жодних мікроелементів купувати! Все, необхідне рослинам, є в молочній сироватці і в легкозасвоюваній формі. Після сироватки всі томати показують найкращі результати! Урожай чудовий.
Розчин
- 100 мл молочної сироватки (процідити через щільну тканину);
- 1 л води.
Обприскую рослини з усіх боків (і нижню сторону листа) 1 раз на 2 тижні, чергуючи з йодно-молочним обприскуванням. Гарних врожаїв!