Коли ви плануєте, які рослини в яких місцях будуть рости на вашій грядці, важливо враховувати сумісність культур. Спільні хвороби чи схожі шкідники можуть псувати врожай, а потреба в однакових мікроелементах може призвести до того, що між рослинами з’явиться конкуренція.
Погані сусіди для кабачків
Перш за все, кабачки варто розташовувати далі від споріднених культур. Вони зазвичай обмінюються хворобами та залучають на грядку одних і тих самих шкідників. Крім того, в такому випадку рослинам може не вистачити поживних елементів у ґрунті, адже їм потрібні однакові речовини.
Крім того, кабачки, як й інші представники цього роду, полюбляють багато води. У випадку спекотного літа рослинам може не вистачити вологи для правильного й здорового розвитку, а надмірний полив може лише зашкодити.
А ось капуста забирає у кабачків харчування, адже у так званому харчовому ланцюжку рослин вона стоїть найпершою у черзі. Крім того, багато різновидів капусти люблять полив холодною водою, а ось кабачки до такого точно не готові.
Картопля – ще один овоч, від якого варто тримати кабачки далі. У них часто відбувається конкуренція за воду та поживні речовини, в яких бульба часто залишається переможцем. Крім того, за досвідом городників, таке сусідство призводить до того, що кабачки починають гірчити.
Фенхель, як знають бувалі городники, точно нікому не стануть хорошими друзями. Неважливо, чи мова йде про листовий чи овочевий фенхель, але він однаково негативно впливає на кабачки. Річ у тім, що культура виділяє речовини, які пригнічують ріст і розвиток інших овочів.