Почула на ринку секрет зимостійкої полуниці: 150 г на метр і ягоди не бояться морозів. Спробуйте!

В серпні для городника завжди є робота. І догляд за полуницею також триває. Розповідаємо про хитрощі, завдяки яким в наступному році ви зберете більше соковитих ягід.

Кінець літа — це саме час для того, щоб почати замислюватися про підготовку до зими. Адже саме від того, як культура переживе цю холодну пору року, залежить, який урожай полуниці ви отримаєте в наступному році. Після плодоношення, перед настанням холодів, обов’язково проведіть обрізання полуниці.

Видаліть листя та квітконоси, а також всі вуса, залишаючи невелику частину для розмноження. Прополюйте і розпушуйте ґрунт, своєчасно вносьте підживлення, не припиняйте поливи полуниці, проводьте обробку від комах-шкідників та різних захворювань, мульчуйте ґрунт і накривайте полуницю на зиму, особливо якщо ви живете у тому регіоні, де взимку дуже холодно, але снігу практично не буває. Важливо не починати ці процедури, поки не зберете все до останньої ягідки.

Підгодовуйте полуницю за допомогою пташиного посліду або коров’яку, розчинивши одне з цих добрив у чистій воді у пропорції один до десяти. Настоюйте такий засіб протягом двох днів та поливайте кущі полуниці під корінь так, щоб краплі розчину не потрапили на листя. Підживлення можна також використовувати із деревної золи. Просто вносьте по 150 грамів золи на кожен квадратний метр.

Як в кінці літа доглядати за полуницею: поради садівника
Як в кінці літа доглядати за полуницею: поради садівника

Не забувайте також проводити обробку полуниці від негативних зовнішніх факторів. Робити це можна за допомогою мідного купоросу. Так ви захистите рослину від сірої та чорної гнилі. Укрити ягоди від морозів та перепадів температур можна за допомогою хвої, оскільки вона не має властивості замокати, злипатися та притягувати мишей. Альтернативою є солома, компост, перегній або сухе листя.

Популярне

Подібні новини