Зазвичай, коли огірки починають розвиватися неналежним чином (плоди ростуть у формі груш), це часто свідчить про дефіцит основних поживних речовин, зокрема калію та азоту. Оскільки саме калій забезпечує правильну форму плодів та їх смакові якості, а азот, в свою чергу, є критично важливим для росту рослин, тому без нього їхній розвиток може зупинитися.
Експерти виділяють кілька причин, чому огірки можуть виростати гачком, а не прямими. Одна з основних – нерегулярний полив. Справа в тому, що огірки дуже чутливі до рівня вологості в ґрунті, і через це дефіцит вологи може викликати деформацію плодів. Тому важливо підтримувати ґрунт злегка вологим, проте намагатися не допускати перезволоження.
Іншою причиною може бути дефіцит поживних елементів, особливо калію, який грає ключову роль у формуванні плодів. Крім того, неправильне запилення також може впливати на форму огірків. Тому для цього рекомендується залучати комах-запилювачів чи здійснювати запилення вручну.
До того ж, не менш важливо систематично перевіряти огірки на наявність шкідників та хвороб, тому що огляд рослин допоможе вчасно виявити можливі проблеми та вжити необхідних заходів для їх усунення.
Для того, щоб вирішити цю проблему, рекомендують застосовувати комплексні добрива з високим вмістом азоту та калію. Також власноруч можна приготувати органічне підживлення. Одним з найефективніших варіантів є настій гнойової рідини разом із золою. Для цього варто розбавити гнойову рідину разом із водою у співвідношенні 1 до 10, додати один літр золи приблизно на 5 літрів раніше зробленого розчину.
Таким чином, використовуючи ці простенькі поради, ви неодмінно зможете виростити та зібрати врожай рівненьких, смачних огірочків та обов’язково уникнете їхньої деформації у формі гачка або ж груші.