Можна втратити врожай: у жодному разі не поливайте так перець у серпні – ця помилка “коштувала” мені дорого

Перець належить до однієї з найбільш вибагливих культур на городніх ділянках. Тому, щоб отримати врожай високої якості слід вчасно проводити підгодівлю та здійснювати правильний полив.

Навіть найбільш досвідчені городники часом роблять помилки, пов’язані з неправильним поливом перцю, зокрема, проводять цю процедуру нерегулярно або ж занадто часто. Розповідаємо далі у матеріалі про всі тонкощі проведення поливу перцю.

Як правильно поливати перець

Щоб отримати соковиті та здорові плоди, правильна висадка саджанців на грядках – лише початок. Успіх значною мірою залежить від розмірів саджанців, їх активного росту та розвитку культури.

Зокрема, молоді саджанці перцю поливають по-різному – або безпосередньо під корінь, або з верхньої частини (при цьому слід бути обачними, щоб не пошкодити стебла та листя). При висадці зрілих рослин у відкритий ґрунт важливо поливати лише під корінь. Особливу увагу потрібно приділяти тому, щоб вода не потрапляла на плоди чи листя, за винятком випадків, коли проводиться обробка від шкідників або внесення спеціальних добрив.

Також слід звернути увагу на оптимальну температуру води для поливу: уникати використання холодної води, яка може спровокувати уповільнення росту рослин. Найкраще для поливу підходить вода з температурою в межах +22-25 градусів.

Ці поширені помилки під час поливу солодкого перцю у серпні можуть неабияк знизити рівень врожайності
Ці поширені помилки під час поливу солодкого перцю у серпні можуть неабияк знизити рівень врожайності

До того ж, поливати грядки слід або до 10:00, або вже після 18:00, коли спека спадає. Якщо ви використовуєте звичайну воду з крану, то тоді рекомендується заздалегідь наповнити бочки, відра чи інші ємності, щоб дати воді час відстоятися і знизити вміст хлору. Для пом’якшення надмірно жорсткої води можна додати трішки золи.

Як часто слід проводити полив перцю

При визначенні частоти поливу перцю у відкритому ґрунті, важливо враховувати потреби рослини на різних етапах її розвитку. Відтак, після висадки, поки розсада не адаптується до умов відкритого ґрунту, поливати потрібно кожні 2-3 дні. Під час періоду цвітіння полив здійснюється тричі на тиждень, аж до появи перших бутонів. Коли утворюється перша зав’язь, тоді варто поступово зменшити частоту поливу до двох разів на тиждень.

Зверніть увагу, що зволоження ґрунту під час спеки також має свої особливості. Зокрема, експерти радять проводити щоденний полив рослин, поки спека не почне спадати. Всі ці процедури краще проводити рано вранці, до сходу сонця, використовуючи від 1 до 3 літрів води кімнатної температури на кожен кущик.

Популярне

Подібні новини