Зіпсуєте всі старання! Компост категорично не можна класти в ці 5 місць – важливі поради від агрономів

Будь-який садівник знає, наскільки корисно використовувати компост у саду. І щоб зберегти якість добрива та забезпечити ефективне використання, потрібно дотримуватися певних правил розміщення купи.

А саме важливо уникати певних місць, де не варто розміщувати компостну купу в саду. Річ у тім, що неправильно обране місце може не тільки його зіпсувати, але й створити додаткові проблеми. Тож ось кілька рекомендацій від агрономів, яких варто дотримуватися.

Не кладіть компост у ці 5 місць

1. Під деревами з інвазивним корінням

Розміщення компосту під деревами може здатися хорошою ідеєю, але якщо коріння дерева є інвазивним, воно може проростати безпосередньо в компостну купу або її контейнер, значно зменшуючи кількість доступного добрива для використання в інших частинах саду. Річ у тім, що коріння поглинатиме його поживні речовини, знижуючи ефективність компостування. Окрім того, воно може пошкодити й сам контейнер компостної купи.

Помилки садівників-любителів: де не можна класти компост
Помилки садівників-любителів: де не можна класти компост

Інвазивне коріння дерева – це коренева система, яка має тенденцію активно поширюватися на великі відстані, проникаючи в навколишній ґрунт і підземні структури. Такі корені можуть бути агресивними та вдиратися, зокрема, в компостні купи.

Деревами з інвазивним корінням, наприклад, є тополя, верба, береза, катальпа, глід.

Тож якщо ви хочете ефективно використовувати добриво у всьому саду, краще розміщувати його в місцях, де коріння дерев не зможе втручатися в процес компостування.

2. Під прямими сонячними променями

Компост, залишений під прямими сонячними променями, особливо під час спеки, може пересихати. Це своєю чергою прискорює процес розкладання, роблячи добриво менш ефективним і занадто сухим для використання.

Натомість обирайте тінисті або напівтінисті місця для розміщення компостної купи.

3. У районах з сильними вітрами

Сильний вітер або протяги можуть призвести до висихання компосту, що знижує його ефективність. Тому уникайте вітряних місць, щоб забезпечити збереження вологи в купі.

4. На непроникному ґрунті

Компостну купу слід розміщувати на водопроникній поверхні, щоб уникнути застою води, що може призвести до гниття компосту. Це відбувається, якщо ви не використовуєте його регулярно або якщо він має великий об’єм.

Якщо ґрунт непроникний, надлишок вологи не зможе стікати, і компост почне загнивати.

5. Близько до будинку

Розташування компостної купи поблизу будинку може бути неприємним через запахи та естетичний вигляд. Крім того, це може створити проблеми із сусідами. Тож тримайте компостну купу на розумній відстані, де вона не буде на видноті та не заважатиме.

Вибір правильного місця для компосту є важливим кроком для збереження його якості та ефективності. Дотримуючись цих порад, ви зможете уникнути багатьох проблем і забезпечити своєму саду корисне органічне підживлення.

Популярне

Подібні новини