Обираю 1 з 5 і проблем не маю: 5 найкращих добрив, які найкраще захищають землю від заморозків та холодів

Літні дні добігають кінця і скоро перші заморозки лягатимуть на наші землі. І в цей час нам варто буде потурбуватися про наш грунт у саду та на городі. 

І в цьому нам допоможе гній – чудовий природний ресурс, який не лише збагачує ґрунт необхідними поживними речовинами, але й допомагає захистити його від холодів та заморозків.

Він захищає, покращує, удобрює і служить мульчею або компостом при зниженні температури. Як правило, гній складається з органічних речовин твердих і рідких екскрементів тварин та абсорбуючих рослинних речовин, таких як деревна стружка або солома.

Ось кілька найкращих видів гною, які можна використовувати залежно від потреб вашого саду.

Кінський гній

Кінський гній є відмінним вибором для покращення якості ґрунту. Завдяки високому вмісту азоту і вуглецю він утримує вологу, а також створює шар гумусу, що забезпечує природний захист від холоду та покращує дренаж.

Для підживлення рослин рекомендується застосовувати приблизно два кілограми розкладеного гною на квадратний метр у перший рік. У наступні роки  або раз на два роки, залежно від потреби, вистачить одного кілограма на квадратний метр.

Агрономи порекомендували 5 добрив для захисту ґрунту від заморозків та холодів
Агрономи порекомендували 5 добрив для захисту ґрунту від заморозків та холодів

Курячий послід

Добриво з курячого посліду, що складається з пташиного посліду і соломи, багате на кальцій, азот, калій, фосфор і амонійні солі. Воно забезпечує тепловий ефект і підходить для фруктових садів, листових овочів, коренеплодів та газонів.

Однак його слід використовувати лише у виняткових випадках, у невеликих кількостях і тільки на поверхні, оскільки його склад і нагрівальний ефект можуть пошкодити коріння рослин, а ще більше – самі рослини. Тому, як запобіжний захід, не використовуйте більше одного кілограма на квадратний метр.

Коров’ячий гній

Коров’ячий або бичачий гній, що складається з гною і соломи, багатий на гумус, калій та азот. Він ідеально підходить для легких або крейдяних ґрунтів завдяки своєму прохолодному, вологому ефекту.

Для оптимального результату використовуйте один-два літри на квадратний метр, що забезпечить ґрунту та рослинам, зокрема томатам, необхідні поживні речовини.

Овечий гній

Овечий гній має суху та теплу консистенцію і містить високий рівень калію, азоту, магнію, фосфору і кальцію. Він складається на три чверті з вологих речовин (сеча і фекалії тварин) і на одну чверть з сухих рослинних речовин.

Дозування складає п’ять кілограмів на квадратний метр для бідних, глинистих і щільних ґрунтів або на городі для помідорів і баклажанів. Між використанням гною і посадкою культур рекомендується почекати три місяці, якщо гній надходить від фермера, оскільки вівці можуть переносити хвороби.

Кролячий гній

Кролячий гній є чудовим джерелом азоту, фосфору і калію, необхідних для росту рослин. Більш сухий, він легше обробляється і допомагає поліпшити структуру ґрунту, збільшуючи його водоутримуючу здатність. Окрім того, оскільки цей гній менше пахне, він підходить для використання біля дому.

Однак важливо зазначити, що кролячий гній може бути більш концентрованим, ніж інші види гною, тому рекомендується вносити його тонкими шарами, особливо на легкі ґрунти.

Ці види гною допоможуть вашому саду залишатися здоровим і захищеним від холодів, забезпечуючи рослинам необхідні поживні речовини. Виберіть той, що найкраще відповідає вашим потребам, і насолоджуйтеся багатим врожаєм.

Популярне

Подібні новини