Перше правило – це регулярний полив. Коли земля під перцями почне підсихати, поливаємо по три літри теплої відстояної води під кожен кущ. Після поливу обов’язково відкриваємо теплицю для провітрювання.
Наступного дня після поливу необхідно розпушити ґрунт, щоб не порушити повітрообмін. Друге правило – робимо правильні підживлення. Ґрунт до початку серпня виснажується, і в цей час обов’язково потрібно вносити фосфор, калій, цинк, бор та магній.
Відсутність кальцію у ґрунті загрожує появою вершинної гнилі, а без калію плоди просто не зростатимуть і не дозріватимуть. Чергуємо натуральні підживлення з мінеральними, вносимо їх раз на тиждень у вечірній час, після шостої години вечора. Перед внесенням кожного підживлення рясно поливаємо кущі.
Третє правило – правильно формуємо кущ. Кожні кілька днів обов’язково потрібно видаляти зайві зав’язі, пагони та квітки, які знаходяться нижче розгалуження основного стебла.
Усі непотрібні пагони, що ростуть всередину куща, також видаляємо. Безплідні відростки й квіткові бруньки теж потрібно позбавити. Найкраще формувати кущ вранці за сухої погоди, щоб кущ відновлювався під сонцем. Якщо цвітіння було гарним, але зав’язей утворилося мало, це може свідчити про недостатнє освітлення. У такому випадку можна проріджувати кущ – раз на 3-4 дні видаляємо по 1-2 листочки.
Четверте правило – обов’язково захищаємо кущ від хвороб, обприскуючи його біологічними препаратами або народними засобами листя, стебла та землю навколо рослини. Слимаків можна побороти гірчичним порошком, а тлю – настоєм полину. Обов’язково потрібно прополювати бур’яни, а хворе листя і навіть цілі рослини негайно видаляємо, щоб сусідні кущі не заражалися.