Правило № 1: Таймер – ваш помічник
Щоб прискорити прибирання, необхідно виділяти конкретний час для кожної кімнати й ставити таймер. Чим менше часу – тим краще! Часто прибирання затягується через відволікання. Тому найголовніше – не роздумувати занадто довго, з чого саме почати. Просто відразу беріться до справи! Поступово ви звикнете до такого ритму, і прибирання займатиме набагато менше часу.
Правило № 2: Почніть з простого
Господині рекомендують починати прибирання з найчистішої кімнати. Це допоможе швидко побачити результат, що надихне вас не зупинятися. Якщо ви почнете з найбруднішого приміщення, то можете втратити мотивацію і кинути справу на півдорозі. Але якщо одна кімната вже сяє кришталевою чистотою, тоді навряд чи захочеться залишати інші в безладі.
Правило № 3: Плануйте свої домашні справи
Щоб домашні турботи не накопичувалися, слід розпланувати їх на 2 тижня. Наприклад, у середу – прання, у п’ятницю – прасування, а у суботу – генеральне прибирання. Регулярні невеликі завдання виконувати легше, ніж намагатися впоратися з великим обсягом роботи за вихідні.
Правило № 4: Менше речей – легше дихати
Люди часто збирають величезну кількість речей, потрібних і непотрібних. З часом дім заповнюється предметами, для яких інколи навіть немає місця. Чим більше речей, тим складніше підтримувати порядок. Легше витерти полицю з кількома предметами, ніж із цілою купою дрібничок. Однак багатьом важко розлучитися зі старими речами. Пам’ятайте, що дім створений для вашого комфорту, а не для зберігання мотлоху. Часто старі речі просто займають місце, хоча ними ніхто не користується.
Правило № 5: Робіть зараз
Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні. Це правило особливо важливе для тих, хто не хоче витрачати купу часу на прибирання. Люди часто накопичують безлад, а потім намагаються впоратися з ним за один день, що вимагає величезних зусиль. Наприклад, якщо витерти плиту одразу після приготування, жир не встигне засохнути, і його буде легко прибрати. Але якщо відкласти це на потім, тоді доведеться витратити більше часу й сил. Результат буде однаковий, але різниця в затратах часу – величезна.