Коли мова заходить про котлети, то більшість одразу уявляє смачне, соковите м’ясо. Але ж котлети також можна готувати без нього. І ні, це не про страви суто для вегетаріанців. Котлети із сочевиці сподобаються всім, хто просто любить смачно їсти. Вони ніжні, з хрусткою скоринкою та корисні. Особливо класно їх додавати в раціон людям, які мають дефіцит заліза, адже його в сочевиці чимало.
Почати потрібно з відварювання бобів. Сочевицю (300 г) засипте у холодну воду (500 мл) та доведіть до кипіння. Важливо готувати на повільному вогні та постійно знімати піну. Вода має повністю випаруватися, але слідкуйте, щоб сочевиця не почала підгоряти. Після приготування її треба повністю охолодити. Для зручності можна зварити боби ввечері та залишити їх в холодильнику до завтра.

Поки сочевиця охолоджується, зробіть засмажку з цибулі та моркви. Потрібно взяти по 1 середній цибулині та морквині. Цибулю наріжте дрібним кубиком та киньте обсмажуватися на олії при середньому нагріві. Тим часом на великій терці натріть морквину та додайте до цибулі. Все гарно протушкуйте до м’якості овочів. Після цього додайте їх до сочевиці та перебийте масу заглибним блендером.
Додайте до “фаршу” 1.5 чайні ложки солі та 1 столову ложку борошна. Все гарно перемішайте. Після цього можна ліпити котлетки. Варто робити це вологими руками, інакше котлетки прилипатимуть до рук. А перевертати котлети під час смажіння краще двома силіконовими лопатками, бо вони дуже ніжні та можуть розвалюватися. Подавати їх можна зі свіжим салатом чи соусом на основі йогурту.

За бажанням в котлетки можна додавати зелень, часник чи броколі. Також приємного смаку та аромату додасть копчена паприка. Або можна приготувати котлети з начинкою. Наприклад, з вашим улюбленим сиром всередині, який розплавиться під час смажіння та зробить котлети ще смачнішими.