Насправді приготувати смачний “Цезар” можна й вдома, витративши копійки, а найголовніше, він готується з маленьким секретом, який робить його справді неперевершеним.
Це вигідно, адже, по-перше, ви точно знаєте, що кладете у тарілку, тобто, ніяких вчорашніх сухариків чи майонезу замість соусу, по-друге, продукти доступні, а смак, дійсно ресторанний. А ще є один секретний інгредієнт, про який рідко згадують кухарі – це запечений часник у соусі.

Основні інгредієнти:
- куряче філе – 1 шт (або залишки запеченої курки з вечері);
- листя салату (підійде і звичайний пекінський або навіть капуста, якщо добре нарізати);
- твердий сир – 50-70 г (не обов’язково дорогий пармезан);
- хліб для сухариків;
- олія, сіль, перець – за смаком.
Соус з секретом:
- 1 жовток;
- 1 ч. л. діжонської гірчиці (можна замінити звичайною);
- 1 ч. л. лимонного соку;
- 2 ст. л. олії (краще оливкової, але підійде й соняшникова);
- 1 ч. л. запеченого часнику;
- щіпка солі, перцю.
Готуємо курку. Обсмажте або запечіть шматочки курячого філе з улюбленими спеціями. Даємо охолонути. Сухарики. Наріжте хліб кубиками, збризніть олією, трохи солі й у духовку на 5-7 хвилин до хрусткої скоринки.
Соус із секретом. Запечіть зубчик часнику (можна прямо в лушпинні) у духовці або на сковороді до м’якості. Змішайте жовток, гірчицю, лимонний сік, запечений часник і олію до однорідної текстури. Це дає насичений, ніжний смак без різкості сирого часнику.

Збираємо салат. На тарілку викладаємо салатне листя, зверху курку, посипаємо натертим сиром, додаємо сухарики й поливаємо соусом. Можна зверху ще трішки перцю для пікантності.
В результаті салат виходить соковитим, ароматним, з хрумкими нотками й справжнім балансом смаку. Завдяки запеченому часнику соус набуває м’якості, але зберігає характер, саме той секрет, якого не вистачає більшості Цезарів у ресторанах.