Якщо хочете зробити найсмачніші консервовані помідори, які ви коли-небудь їли, то потрібно почати з вибору плодів. Ідеально для цього підходять середні, а ще краще невеликі томати. Вони повинні бути щільними, не перестиглими, з тонкою шкіркою. Перед консервацією помідори треба гарно помити. Після цього зубочисткою проткніть плоди кілька разів біля плодоніжки. Так маринад легше потраплятиме всередину, а самі помідори не тріскатимуться.
Закривати краще у літрових банках. Дехто бере півлітрові, хтось обирає банки по півтора літра. Але краще саме 1 л. Для чудового смаку та аромату необхідно підібрати вдалі спеції. У кожну банку обов’язково додають по кілька зубків часнику, шматочок хрону, кілька горошин перцю, гілочку селери та кропу, а також кілька листків вишні чи смородини. Саме ці інгредієнти дають той особливий аромат, який важко повторити з готовими магазинними приправами.

Коли поклали всі інгредієнти, закладайте в банку помідори. Вони мають лежати досить щільно, але давити на них у процесі не треба. Після цього готуйте розсіл. На кожен літр води потрібно взяти по 1 столовій ложці солі та цукру, а також чайну ложку 9% оцту. Розсіл треба довести до кипіння, а потім ще гарячим залити у банки. Після цього банки потрібно накрити кришками та стерилізувати у великій каструлі близько 10 хвилин (щільні томати 15).
Важливо! Щоб помідори не стали м’якими, не скиснули та не вистрелювали під час зберігання в погребі або коморі, використовуйте лише стерильні банки та кришки.
Після стерилізації банки потрібно закрутити. Якщо використовуєте гвинтові кришки, то вони мають бути цілими та якісними, бо інакше повітря потрапить всередину, через що помідори зіпсуються буквально за кілька місяців. Коли закриєте банки, переверніть їх догори дном та залиште на добу під ковдрою чи теплим рушником. Так ви побачите, чи нічого не витікає. Якщо все добре, то ставте зберігатися. Такі помідори залишаються придатними до 2 років.