Засолювання сала є традиційним методом зберігання цього продукту, існують різні способи засолювання. Одним із старовинних методів є “сухе засолювання” або “соління сухим способом”. Редакція сайту Добрі новини відшукала древній рецепт, яким користувалися наші бабусі.
Вам знадобиться:
- Сало (свіже, необроблене);
- Кам’яна сіль (без додавання йоду або антиконденсата).
Спосіб приготування:
- Підготовка сала: Сало повинно бути свіжим і чистим. Видаліть всі залишки м’яса та шкіри, якщо вони є. Треба, щоб сало було сухим і чистим.
- Засолювання: Візьміть сало і щільно обсипте його кам’яною сіллю з усіх сторін. Засипайте сіль товстим шаром на поверхню сала.
- Зберігання: Покладіть сало засолене соллю в пластиковий або скляний посуд, або заверніть в газету чи папір. Поставте його в прохолодне і вентильоване місце, наприклад, в погреб або холодильник. Температура повинна бути приблизно від 0 до 4 градусів Цельсія.
- Час засолення: Час засолення може коливатися від кількох тижнів до кількох місяців, в залежності від товщини та розміру сала. Під час цього процесу сіль вбирає з сала надлишок вологи і запобігає розкладу.
- Перевірка готовності: Перевірте сало через деякий час. Воно повинно стати твердим і трохи прозорим. Якщо сіль розсиплеться або злипнеться, замініть її.
- Підготовка до вживання: Перед вживанням сало ретельно вимийте водою, щоб видалити залишки солі.
Цей спосіб зберігання сала дозволить вам зберігати його протягом тривалого часу. Однак слід пам’ятати, що сало, яке засолено цим методом, буде менш солодким і має більший солоний смак, ніж свіже сало.