Порада від шеф-кухарів з Франції: що любить тісто, яке не черствіє – універсальний рецепт для здоби і хліба

За рецептом, який ми сьогодні розповімо у вас вийде неймовірний хліб, який довго не буде черствіти. Також це м'якеньке тісто підійде для випікання здобних булочок.

Інгредієнти:

250мл. теплої води
2 ч. л. меду (цукор)
17 гр. свіжих дріжджів (6 гр. сухих)
1-2 ч. л. солі
30 гр. будь-якої олії (2-3 ст.л.)
+/- 530 гр. борошна (450 гр. + 80 гр.)
2 середні цибулини (200-250 гр.)

Приготування:

Сьогодні поділимося рецептом смачного цибулевого хліба (при бажанні, можна і без цибулі). Сам хліб дуже м’який, зовсім не черствіє, їмо тиждень і він залишається смачним, як і в перший раз день випічки.

В миску наливаємо 250 мілілітрів теплої води, додаємо дві чайні ложки меду (завдяки меду хліб залишається свіжим і не черствіє).

Далі додаємо дві чайні ложки меду (25 грам),  17 грамів свіжих дріжджів. Добре перемішуємо, поки не розчиняться. Якщо ви не впевнені щодо дріжджів, потім накрийте кришкою і залиште на 10 хвилин, щоб зверху з’явилася пінна шапка.

Кухарі розповіли універсальний рецепт хліба та здоби
Кухарі розповіли універсальний рецепт хліба та здоби

Якщо реакція пройшла добре, ви можете місити тісто далі, якщо реакції немає, то це значить, що дріжджі погані і їх потрібно замінити на інші.

Після цього ми додаємо сіль. Якщо хочете, щоб хліб був не солоний, а більш нейтральний – додавайте одну чайну ложку.

Потім влийте 30 грам рослинної олії без запаху ( за бажанням можна замінити розтопленим вершковим маслом 30 грам). Все трохи перемішайте, поступово додайте просіяне борошно і замісіть тісто.

Додавайте борошно поступово, оскільки воно абсолютно різне для всіх виробників і здатне вбирати різну кількість рідини, тому додавайте поступово і дивіться на консистенцію.

В результаті має вийти дуже м’яке та однорідне тісто.
Якщо ви хочете не цибулевий хліб, то зразу можна випікати.

Якщо ж ні, то залишаємо тісто і приступаємо до цибулі. Нарізаємо цибульку і обсмажуємо її

Тепер ви можете пекти цей хліб відразу, але я хочу показати вам цибульний хліб, накрийте тісто зверху і залиште на час, поки ми будемо готувати цибулю. Трішки солимо. Охолоджуємо та додаємо до тіста. Формуємо хлібину та ставимо у деко.

Хліб випікається при температурі 210 градусів приблизно 25 хвилин.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини