Потужніше за тонну гною: розкидаю по 2 ложки борошна на грядки в січні — навесні ґрунт пухкіший за ковдру

Хороший ґрунт на городі — половина майбутнього врожаю. І покращити його уже після посадки рослин важче, ніж зробити все заздалегідь. І розпушити землю можна навіть в січні. Чим? Дешевим борошном!

Здавалося б, підготовка ґрунту до весни — справа проста та зрозуміла. Достатньо накидати перегною, перекопати чи перегорати, ось і все. Але досвідчені городники знають секрет, який дозволяє зробити землю особливо родючою. І прихований він у звичайному доломітовому борошні.

Звісно ж, воно не заміняє все інше добриво. Це лише доповнення, яке дозволяє зробити землю пухкішою. До речі, вносити доломітове борошно можна взимку, а основні добрива — навесні. Якщо на городі є сніг — чудово, просто розкидайте порошок зверху. Талий сніг сам “перенесе” корисні речовини в землю. А якщо снігу катма? Теж не біда. Достатньо, щоб земля була волога або погода дощова.

Садівники розповіли, як зробити ґрунт пухкішим перед весняними посадками
Садівники розповіли, як зробити ґрунт пухкішим перед весняними посадками

До речі, доломітове борошно не лише розпушує землю, а ще й знижує кислотність ґрунту. Це вкрай важливо для більшості городніх культур. До того ж коли ґрунт стає менш кислим, починає активніше розмножуватися корисна мікрофлора. А це позитивно впливає на врожай.

Цікаво й те, що ефект від такої обробки землі не зникає за один сезон. Навіть після збору врожаю ґрунт на городі все ще буде доволі пухким та родючим. Тому менше мороки з перекопуванням, а саджати наступного сезону буде простіше. Але скільки доломітового борошна потрібно?

Садівники розповіли, як зробити ґрунт пухкішим перед весняними посадками
Садівники розповіли, як зробити ґрунт пухкішим перед весняними посадками

Фермери радять використовувати 2-3 столові ложки на кожен квадратний метр. Або, якщо вам так зрозуміліше, по 3-5 кг на сотку. Якщо ґрунт легкий або піщаний та з нейтральним pH, тоді достатньо мінімального дозування. Для помірно кислої землі треба близько 4. А для важких і кислих варто брати усі 5 кг. Тобто чим кислішим та важчим є ґрунт, тим більше треба брати доломітового борошна.

Популярне

Подібні новини