Здавалося б, підготовка ґрунту до весни — справа проста та зрозуміла. Достатньо накидати перегною, перекопати чи перегорати, ось і все. Але досвідчені городники знають секрет, який дозволяє зробити землю особливо родючою. І прихований він у звичайному доломітовому борошні.
Звісно ж, воно не заміняє все інше добриво. Це лише доповнення, яке дозволяє зробити землю пухкішою. До речі, вносити доломітове борошно можна взимку, а основні добрива — навесні. Якщо на городі є сніг — чудово, просто розкидайте порошок зверху. Талий сніг сам “перенесе” корисні речовини в землю. А якщо снігу катма? Теж не біда. Достатньо, щоб земля була волога або погода дощова.
До речі, доломітове борошно не лише розпушує землю, а ще й знижує кислотність ґрунту. Це вкрай важливо для більшості городніх культур. До того ж коли ґрунт стає менш кислим, починає активніше розмножуватися корисна мікрофлора. А це позитивно впливає на врожай.
Цікаво й те, що ефект від такої обробки землі не зникає за один сезон. Навіть після збору врожаю ґрунт на городі все ще буде доволі пухким та родючим. Тому менше мороки з перекопуванням, а саджати наступного сезону буде простіше. Але скільки доломітового борошна потрібно?
Фермери радять використовувати 2-3 столові ложки на кожен квадратний метр. Або, якщо вам так зрозуміліше, по 3-5 кг на сотку. Якщо ґрунт легкий або піщаний та з нейтральним pH, тоді достатньо мінімального дозування. Для помірно кислої землі треба близько 4. А для важких і кислих варто брати усі 5 кг. Тобто чим кислішим та важчим є ґрунт, тим більше треба брати доломітового борошна.