Підслухала у черзі за молоком, як правильно поливати кімнатні рослини взимку: 6 універсальних правил

Взимку зазвичай настає період спокою не лише для вуличної зелені, а й для більшості мешканців кімнатних оранжерей. Квітникарі поділилися універсальними правилами поливу "зелених друзів" у цей період.

6 правил поливу кімнатних квітів у період спокою

Режим поливу

Взимку режим поливу необхідно відрегулювати. Через те, що більшість рослин “дрімають”, води, яка виконує роль живлення, їм потрібно значно менше, ніж у період активного росту та цвітіння навесні та влітку.

Що стосується кактусів, їх достатньо поливати раз на 1-2 місяці. Визначити потребу у поливі для всіх інших фіто-домочадців досить просто: слід занурити палець у землю.

Якщо ґрунт просох на глибину двох фаланг, сміливо приступайте до поливу. Якщо ж земля все ще волога, відставте лійку убік. Незмінне правило “краще пересушити, ніж перелити” взимку набуває особливої актуальності.

Температура води

Холодну воду взимку для поливу використовувати не можна. Дехто з експертів вважає, що таким чином можна “обпекти” корені, але є й інше пояснення: холодна вода гірше всмоктується, а отже, у горщику довше стоятиме “болото”, що загрожує пліснявою та іншими неприємностями.

Оптимальна температура води для поливу, як правило, становить 17℃. Більш теплу використовувати не рекомендується, щоб не зварити вашого “зеленого улюбленця”.

Відстояна вода

Водою прямо з-під крана взагалі ніколи не рекомендується поливати кімнатні квіти, але особливо важливо це взимку, коли рослина дуже вразлива.

Ідеальний “матеріал” для поливу – вода, що відстоялася не менше доби. Це допомагає їй стати менш жорсткою – деякі домішки осідають на дно, а щось і випаровується.

Квітникарі розповіли, як правильно поливати кімнатні рослини взимку
Квітникарі розповіли, як правильно поливати кімнатні рослини взимку

Інший плюс тісно пов’язаний з попереднім пунктом: рідина за цей час набуде потрібної, кімнатної, температури.

А от кип’ятити воду для поливу ні в якому разі не можна. У такій рідині руйнуються всі корисні для рослини речовини.

Правильний час доби

Найкращий варіант – поливати прямо зранку. Це допоможе мінімізувати ризик розвитку плісняви та низки захворювань.

Річ у тому, що рослина починає поглинати вологу з ґрунту з світанком, продовжуючи робити це протягом світлового дня. На ніч же ваш “зелений друг” засинає і цей процес зупиняється.

Спорожнення піддону

Багато кімнатних квітникарів не надто звертають увагу на зайву рідину, яка вилилася при поливі в піддон. Хтось вважає, що вона не відіграє жодної ролі, а хтось навіть переконаний, що краще її залишити.

Між тим, саме взимку це питання набуває особливої актуальності. Вода з піддону продовжує надмірно зволожувати земляну грудку, що, як ми вже пояснили в попередніх пунктах, у цей період небезпечно. Тому від неї слід позбавлятися.

Розпушування ґрунту

Не забувайте розпушувати ґрунт у горщику після поливу або між цими процедурами. Особливо це стосується важких ґрунтів. По-перше, ви таким чином покращите аерацію коренів, а по-друге, уникнете застою рідини.

Популярне

Подібні новини