Справді, деякі господарі давно опанували секрети раннього врожаю, отримуючи величезні плоди, коли інші лише починають чекати на перші зав’язі.
У чому ж полягає секрет? Виявляється — все просто! Головне — правильний вибір сорту, ретельний розрахунок строків та нюанси вирощування розсади.
Вибір правильного сорту – половина успіху
Звісно, що не всі кавуни здатні швидко рости та наливатися солодкістю ще до середини літа. Для цього потрібні ранні великоплідні сорти. До таких належать “Кримсон Світ” – класичний сорт з ніжною червоною м’якотою, що визріває приблизно за 70 днів. “Огоньок” – невеликий, але надзвичайно солодкий кавун, що готовий уже через 65 днів. “Шуга Бебі” – компактний, але соковитий плід, який швидко набирає масу, та “Топ Ган F1” – гібрид, що поєднує швидкість росту та великі розміри.
Розсада – запорука раннього врожаю

Ви ж розумієте самі, що якщо висівати кавуни безпосередньо в ґрунт, навіть найшвидший сорт дозріє не раніше серпня. Тому, щоб отримати кавуни вже у липні, їх потрібно вирощувати через розсаду. Але тут важливо не перестаратися. Якщо розсада занадто довго перебуватиме в стаканчику, її коренева система переросте, і рослина буде довго адаптуватися після висадки у відкритий ґрунт. Ось чому оптимальний вік розсади – не більше 40 днів. Тому розраховуйте строки правильно. Наприклад якщо плануєте висадити кавуни у відкритий ґрунт 15 травня, то відраховуйте 40 днів назад – це буде приблизно 5 квітня. До цього додайте ще 7–10 днів на сходження насіння. Отже, сіяти кавуни потрібно наприкінці березня.
Також зауважимо, що окрім правильної розсади та сорту, важливі ще кілька моментів. Тож, по-перше, висаджуйте їх на добре прогрітих ділянках, де немає тіні від дерев або будівель. По-друге, майте на увазі, що для них найкраще підходять супіщані ґрунти, що швидко нагріваються навесні. Крім того, пам’ятайте, що навіть у травні можливі прохолодні ночі, тому на перших етапах після висадки рослини треба накривати агроволокном.