Городники давно знають секрети вирощування соковитої капусти без використання хімічних добрив. Виявляється, достатньо двох простих підживок, які знайдуться практично в кожному домі — деревного попелу та звичайних дріжджів. Саме ці природні компоненти здатні суттєво збільшити врожайність вашого городу.
Попіл — дуже ефективне добриво. Але його часто недооцінюють. Здавалося б, чим можуть бути корисні залишки від спалювання деревини? Виявляється, що в них дуже цінний склад! Де ще ви одночасно зустрінете калій, бор, кальцій, фосфор, залізо та натрій? Це як мультивітамінка для людини.

Червень — ідеальний час для першої підгодівлі попелом. Для приготування поживного розчину знадобиться всього одна склянка попелу на 10 л води. Суміш треба настояти 30-40 хвилин, а потім можна поливати. На кожен кущ знадобиться літр розчину. Всього за сезон підживлювати капусту попелом можна тричі.
Другий “секретний” інгредієнт — звичайні живі дріжджі. Звісно ж, чимось незвичним таке добриво є хіба що для сучасних городників. А от наші бабусі його застосовували часто, бо тоді садові магазини були рідкістю. А дріжджі забезпечували рослини великою кількістю поживних речовин.

Але важливою є навіть не поживність, а те, що всі ці речовини капуста дуже добре засвоює. Для приготування розчину треба взяти 100 г дріжджів 50 г цукру та пів літра теплої (не гарячої) води. Залиште на пів години. Після цього настій треба розвести у 25 л води, і вже її можна використовувати для поливу.
Поливати капусту дріжджовим розчином треба акуратно, прямо під корінь. На один квадратний метр грядки витрачають приблизно літр суміші. Результати такої підгодівлі помітні уже через тиждень: капуста росте не як, а буквально на дріжджах. Застосовувати її можна частіше, ніж попіл.