Дідусь завжди обробляє яблуню цим до появи перших квіток: яблука такі смачні та гарні – хоч на виставку вези

Одним із ключових етапів догляду за яблунями перед цвітінням є раннє обприскування дерев, яке виступає профілактикою від шкідників та інших негативних факторів, що можуть вплинути на врожай.

Садівники знають, що весна – це не лише час пробудження природи, коли можна насолодитися першими теплими промінцями сонця. Це ще й критичний момент для підготовки саду до сезону плодоношення. Вчасна обробка дерев збільшує шанси на успіх, тому садівники радо діляться своїми “ритуалами”, які забезпечують якісний та щедрий врожай яблук.

Одним з найпопулярніших і перевірених засобів є сечовина, або карбамід. Для обробки потрібно розвести 500 г речовини в 10 літрах води і обробити яблуні за два тижні до появи квіток. Сечовина ефективно знищує зимуючих шкідників – таких як довгоносики та попелиця. Крім того, цей препарат дає деревам необхідну кількість азоту, що сприяє активному росту листя і покращує загальний стан рослини.

Садівники розповіли, чим обробити яблуні перед появою квіток
Садівники розповіли, чим обробити яблуні перед появою квіток

Другий важливий препарат – бордоська суміш. Її розчин готують з 300 г мідного купоросу і 400 г вапна на 10 літрів води. Обробку потрібно проводити, коли бруньки на яблунях знаходяться на стадії “зеленого конуса”. Бордоська суміш ефективно бореться зі спорами парші та борошнистої роси, які активізуються разом з першим теплом.

Третій секретний інгредієнт – хелат бору. Додаючи 5 г цієї речовини на 10 літрів води, можна значно покращити якість пилку. Це сприятиме тому, що завʼязі на яблунях будуть значно більші і їх кількість зросте в рази. Обробку хелатом бору треба проводити за три дні до розкриття квіток.

Садівники розповіли, чим обробити яблуні перед появою квіток
Садівники розповіли, чим обробити яблуні перед появою квіток

Однак варто памʼятати, що всі ці обробки треба проводити в спокійну погоду без вітру, вранці або ввечері, коли сонце не так активно і препарати не випаровуються. Вже через місяць ви побачите, як завʼязі “обліплюють” гілки, а листя залишатиметься чистим навіть після дощу. І до осені, коли плоди дозріють, плодів на дереві буде так багато, що не встигатимете збирати врожай. Бажаємо успіхів у новому сезоні!

Популярне

Подібні новини