Кума з села “вправила” мені мізки, бо хотіла видерти всі бур’яни на городі: 97% томатів захопила б фітофтора

Далеко не всі бур'яни зі своєї грядки потрібно прибирати. Деяка небажана рослинність може допомогти помідорам вирости міцними, а кущам дати потужний врожай.

Далеко не всі бур’яни однаково шкідливі та потребують видалення з грядки. У деяких випадках висмикування небажаної рослинності може стати причиною втрати врожаю. Мова йде про помідори. Як виявилось, популярний на грядках бур’ян дає кущам помідорів захист від фітофтори. Саме ця хвороба у більшості випадків стає причиною майже повної відсутності врожаю на ділянці.

Як чистотіл захищає помідори

Фітофтора кожного року винищує без перебільшення тонни помідорів по всій країні. Вона пошкоджує і зелену частину рослини, і безпосередньо плоди. Боротись із навалою хвороби можливо, на ринку представлено достатньо препаратів. Але городникам не варто “отруювати” свій ґрунт, якщо існує натуральний спосіб раз і назавжди позбутись від хвороби.

Експерти пояснили, в чому основна користь бур'яну чистотілу для помідорів – захищає від фітофтори
Експерти пояснили, в чому основна користь бур’яну чистотілу для помідорів – захищає від фітофтори

Чистотіл має здатність захищати город від фітофторозу, адже його сік має протигрибкові властивості. Якщо не виривати бур’ян з місця його “проживання” біля томатів, то грибкові хвороби не страшні рослині. Звісно, це не означає, що за бур’яном можна не стежити – він все ще може стати конкурентом основної культурної рослини. Саме тому помідори потрібно підрізати та проріджувати. Ви також можете мульчувати міжряддя.

Експерти пояснили, в чому основна користь бур'яну чистотілу для помідорів – захищає від фітофтори
Експерти пояснили, в чому основна користь бур’яну чистотілу для помідорів – захищає від фітофтори

Вкрийте чистотілом ґрунту, аби захистити ділянку від втрати вологи та поширення грибка. Також ви можете приготувати настій із чистотілу. Пропорції наступні – 1 кілограм свіжої рослини чи 300 грамів сухої потрібно залити 10 літрами води та настоювати рівно добу. Отриманим розчином обприскують томати раз у 10 днів. Також можна обробити добривом і землю.

Популярне

Подібні новини