Весь секрет обробки без зайвих витрат на хімію – в звичайній саліциловій кислоті, яка природним чином зміцнює імунітет капусти. Коли рослину обприскують розчином аспірину, вона реагує так, наче її атакує хвороба, і “мобілізує” всі захисні ресурси. Змінюється склад соку, що робить листя непридатним для поїдання шкідниками. Більше того, кислота впливає на їхнє травлення – вони просто перестають їсти й гинуть за кілька днів.
Як приготувати розчин для обробки?
Одну таблетку аспірину (500 мг) потрібно розчинити в одному літрі теплої води, настоювати приблизно дві години, а потім розбавити ще чотирма літрами води. Для того, щоб розчин краще тримався на листках, потрібно додати столову ложку рідкого мила, створивши так званий “прилипач”. Обробляти капусту потрібно вранці, коли немає сильного сонця та вітру, особливу увагу приділяючи нижній стороні листя, адже саме там ховаються шкідники.

Коли слід проводити обробку?
Перше обприскування проводити потрібно через тиждень після висадки розсади, друге – коли починають завʼязуватися качани. Якщо попелиці чи гусениці вже активізувалися, можна додати в розчин трошки червоного перцю. Але з ним слід бути обережним, оскільки він може пошкодити молоде листя. Також варто памʼятати про те, що не можна обприскувати капусту в спеку, не перевищувати дозування і не проводити більше трьох обробок за сезон.
Для додаткової профілактики агрономи радять розкласти навколо грядки яєчну шкаралупу або посипати гірчичним порошком, це створить природний барʼєр для слимаків. А якщо ви помітили пошкоджене листя, його краще одразу прибрати та спалити, адже під ним можуть ховатися яйця шкідників.

Крім того, важливо пам’ятати, що найчастіше шкідники атакують слабкі рослини. Тому варто дотримуватися сівозміни. Садити капусту потрібно після бобових або гарбузових культур і не залишати її на одному місці два роки поспіль. Бажаємо вам щедрого врожаю!