Моя теплиця зненацька стала джунглями: чому земля раптом позеленіла і якими 3 способами повернути її до тями

Іноді доводиться стикатися з таким: в теплиці замість пухкої темної землі, городник бачить зеленуватий наліт на ґрунті. Чому це сталося? Чи небезпечно це для майбутнього врожаю? Поговоримо.

Земля смарагдового кольору в теплиці — це погано, але, головне — не панікувати! Досвідчені садівники знають, як повернути її до ладу.

Що це, звідки взялося і що робити

Раптове позеленіння землі в теплиці на початку весни має кілька причин:

  • Мохи та водорості, які виникають через застій вологи та погану вентиляцію.
  • Цвіль, що є наслідком підвищеної вологості та недостатнього прогрівання ґрунту.
  • Наліт із нітратних сполук — свідчить про надлишок добрив, які не встигли засвоїтися.

Майте на увазі, у будь-якому випадку, зелений ґрунт – це сигнал, що потрібно діяти, інакше рослини будуть погано рости, а врожай опиниться під загрозою.

Як повернути ґрунт смарагдового кольору до норми

Ось 3 способи, як повернути землю до норми

  • Аерація та просушування

Спочатку розпушіть верхній шар землі сапкою або граблями. А якщо ґрунт занадто вологий, то перекопайте його глибоко й залиште просушуватися великими грудками.

Якщо теплиця має плівкове покриття, провітрюйте її якомога частіше. Відкривайте двері та кватирки вдень, щоб впустити сонце і повітря.

Тобто ви вже зрозуміли, зелений наліт з’являється, коли земля “задихається”. Тому покращуючи циркуляцію повітря, ви створите несприятливі умови для водоростей та плісняви.

  • Вапнування або обробка золою

Якщо земля закислена, посипте її деревним попелом або крейдою (50–100 г на 1 м²), а також використовуйте бордоську рідину або слабкий розчин марганцівки для знезараження, адже вапнування змінює кислотність ґрунту, що робить його непридатним для розвитку зеленої рослинності та спорових.

  • Використання корисних бактерій

Конкурентні бактерії, як ви знаєте, не дають шкідливим мікроорганізмам розвиватися, очищаючи ґрунт природним способом. Тому рекомендуємо полити ґрунт розчином біопрепаратів (наприклад, триходерми або Фітоспорину). Також використовуйте настій компосту або відвар лушпиння цибулі, щоб наситити землю корисною мікрофлорою.

Пам’ятайте, ці заходи потрібно вжити швидко і тоді ваші рослини будуть рости міцними, а врожай радувати рясністю.

Популярне

Подібні новини