Варто чи ні? Навіть Олександр Пономарьов знає, чи можна обрізати плодові дерева навесні. Запам’ятайте і ви!

Весняна обрізка саду — це наче стрижка: якщо зробити її невчасно або неправильно, то потім можна дуже довго шкодувати. То коли ж проводити такі роботи? Чи, можливо, вони взагалі недоречні навесні?

Обрізка дерев є дуже важливою. Вона сприяє правильному росту без загущування гілок. Якщо ж їх буде забагато, то дерево отримуватиме менше світла, а це впливатиме на ріст та на врожайність. Також кількість врожаю зросте завдяки тому, що дерево витрачатиме сили тільки на плодовиті гілки, а не на “порожні”, які забирають ресурси, не даючи нічого натомість. Також необхідно регулярно видаляти пошкоджені й хворі гілки, бо вони можуть негативно вплинути на все дерево. Та й омолодження дерева теж є важливим. Але коли саме проводити обрізку?

Насправді вона може проводитися будь-якого сезону, але літня та зимова потрібна лише у деяких випадках. Тому зазвичай садівники обрізають дерева восени, готуючи їх до зимівлі, але найбільший обсяг робіт виконується саме навесні. Але час потрібно обирати правильно. Не можна вийти посеред травня та почати обрізати дерева. Кінець лютого чи початок і середина березня — ідеальний час для обрізки. Якщо ці місяці видалися холодними, то варто проводити її у квітні. Але якщо вже почався активний сокорух та бруньки набухли, то ви спізнилися.

Пізнє обрізання дерев призведе до того, що вони почнуть витрачати сили не на розвиток і підготовку до сезону, а на загоєння. Якщо ж ви підготувалися до робіт вчасно, то варто виконувати їх правильно. У першу чергу потрібно прибрати всі пошкоджені морозом та хворобами гілки. Також необхідно прибрати старі та загущені. Зрізати гілки варто “на кільце”, бо якщо залишите “пеньки”, то там можуть розмножуватися грибки. Обрізку проводьте помірно: якщо обрізати за раз понад 30% гілок, то дерево почне “стресувати”, через що врожайність знизиться.

Популярне

Подібні новини