Сусід аж упав, коли побачив мій кавун на 23 кг: розкриваю секрети, про які НЕ пишуть садівники-професіонали

Перш за все, кавуни не переносять кислий, щільний ґрунт, глину чи суглинок. Натомість вони чудово ростуть на легких, піщаних ґрунтах.

Якщо ж на вашій ділянці важкий чорнозем або глина, перед посадкою потрібно підготувати ґрунт. Для цього викопайте яму, засипте в неї кілька відер піску та перегною, додайте 300–400 грамів попелу, ретельно перемішайте – і вже в цей ґрунт можна саджати кавуни.

Дуже важливе регулярне розпушування. Робити це потрібно щотижня, але неглибоко, щоб не пошкодити коріння.

Також кавун не любить сирі, перезволожені місця, холодний ґрунт та застій повітря. Це – посухостійка рослина, але якщо температура влітку перевищує 30°C, її потрібно притіняти. Наприклад, накривати ягоди лопухами, щоб уникнути перегріву.

Щодо поливу, кавуни не переносять холодну воду – якщо температура нижча за 20°C, листя скручується, і рослина перестає розвиватися. Поливати потрібно тільки теплою водою, приблизно кожні 3–4 дні, з розрахунку два відра на кущ. Якщо цього не робити, ягоди виростуть маленькими, як тенісні м’ячики. Найкраще наповнити велику ємність водою, залишити її на городі та дочекатися, поки вода нагріється на сонці.

Експерти розповіли секрети вирощування кавунів на грядках
Експерти розповіли секрети вирощування кавунів на грядках

Коли плоди досягнуть потрібного розміру й перестануть збільшуватися, полив слід припинити. Це допоможе їм накопичити цукор. Якщо ж продовжувати поливати, кавуни будуть водянистими та несолодкими.

Ще одна порада – сформуйте навколо рослини поливальну лунку радіусом не менше метра, щоб вода розтікалася й одразу надходила під корінь. Після рясного поливу лунку бажано замульчувати органікою, адже коренева система кавунів поверхнева і швидко перегрівається.

Кавуни не люблять свіжого гною – ані в ґрунті, ані в якості підживлення. Також важливо не перевищувати дозу мінеральних добрив. Раз на 10–15 днів під кожен кущ можна додавати 50–100 грамів попелу – це сприятиме накопиченню цукру в плодах.

Кавуни чутливі до тривалих похолодань, дощової чи похмурої погоди. Проте різкі перепади температури вдень і вночі вони переносять добре, оскільки походять із пустельних регіонів.

Як тільки плід стане розміром із тенісний м’ячик, залиште за ним 5–6 листків, а решту видаліть. Бічні пагони також слід обрізати, але тільки тоді, коли вже сформувалася зав’язь.

Популярне

Подібні новини