По-перше, не варто панікувати, якщо температура опустилася до -2 градусів. Абрикоси чудово витримують таке зниження температури, і це, як правило, не впливає на цвітіння чи плоди. Навіть якщо нічого не робити, рослини відновляться, і з урожайністю не буде проблем. Але що робити, якщо синоптики прогнозують зниження температури до -5? Тут вже слід подумати про підготовку.
Для того, щоб врятувати абрикоси від морозу, потрібно обробити дерево спеціальним стимулятором-антистресом. Робити це потрібно за такою схемою: за день до морозу та ще через день після. Звучить просто, а насправді дуже ефективно. Для таких обробок використовуються препарати, що містять амінокислоти, які допомагають рослинам адаптуватися до стресових умов.

Якщо до складу цього препарату додано екстракти рослин, антиоксиданти або морські водорості – це тільки покращить очікувані результати. Такі добавки створюють додатковий захист для дерева, що дозволяє йому витримати низькі температури без проблем.
За допомогою правильно підібраних засобів можна підвищити стійкість абрикосів до більш низьких температур. Після такої обробки дерева прекрасно почуваються навіть при -4, а іноді і при -5 градусах. Якщо ж температура опуститься ще на кілька градусів, вже нічого не вдієш, адже це буде екстремальна ситуація. Проте такі різкі перепади температури – досить рідкісне явище для кліматичних умов України.
Найголовніше – це не піддаватися паніці та використовувати ефективні методи для захисту абрикосів. Деякі садівники розпалюють вогнища, щоб штучно створити теплі умови для дерев, але часто це не дає бажаного результату та має певні наслідки. Неконтрольоване вогнище може нашкодити дереву і всьому, що росте навколо. Не варто забувати і про ризики пожеж.