Спершу подрібніть рівні частини зеленого та коричневого листя до невеликого розміру. Використовуйте листя фруктів та овочів, гній тварин, сухе листя та гілки, тирсу та солому. Перемішайте отриману масу за допомогою вил.
Як приготувати компост за 4 тижні
Далі потрібно додати цілу лопату майже готового компосту. Компостну купу полийте водою. Маса, яку ви компостуєте, має бути як віджата губка за консистенцією. Якщо взяти жменьку компосту та стиснути її, то вона не повинна відтискатися.

Розмір купи має складати не більш як кубометр. Можна накрити її за допомогою брезенту. Протягом наступного місяця потрібно постійно контролювати температуру купи за допомогою термометра. Між першим і п’ятим днем приготування добрива температура має підвищитись до показників +46-95 градусів.
Щойно температура опуститься ниже за +43 градуси, вам потрібно поворухнути компостну купу. Для підтримання потрібного рівня вологості можна додати воду, але не занадто багато – аби купа не охолонула від надлишку вологи.

Після цього температуру компосту потрібно контролювати кожного дня, а компост ворушити потрібно раз на 5 днів. Продовжуйте зволожувати компостну купу, якщо це буде потрібно. Вже через 4 тижні купа має бути перевернута не менш як 4 рази.
Як тільки більша частина компосту в купі стане темного кольору, а температура добрива опуститься нижче за +29 градусів, то компост вже готовий. Дайте йому дозріти ще протягом двох тижнів – і підживлення можна використовувати. Не забувайте про респіратор під час роботи з компостом.