Поролоновий равлик: як я отримала ідеальну розсаду без жодних турбот — все просто, як “посіяв і забув”

Улюблений спосіб багатьох городників для отримання міцної та здорової розсади — вирощування в поролонових равликах. Для виготовлення підходить навіть старий поролон.

Його товщина має становити приблизно один сантиметр. Завдяки цьому сіянці ростуть на оптимальній відстані один від одного, добре розвивають листовий апарат і формують міцне стебло. У таких умовах рослини утворюють потужну кореневу систему, яка за розмірами часто перевищує надземну частину.

Поролонові стрічки потрібно добре змочити. Зробити це можна просто водою, але для кращого результату городники радять додати мікробні препарати. Наприклад, розчин з додаванням мікробіологічного комплексу сприяє покращенню схожості насіння та зміцненню майбутніх рослин.

Під час викладання насіння у равлик важливо дотриматися відстані приблизно півтора сантиметра між зернятками. Це дозволить отримати міцну, кремезну розсаду, яку буде легко пікірувати. Після викладання насіння равлика скрутіть та закріпіть у пластиковому контейнері.

Для додаткового живлення та стимуляції росту рекомендується використовувати хлорелу. Її додають у воду, якою змочують поролон. Достатньо розвести чайну ложку на літр води й полити розчином равлика. Після цього розмістіть контейнер у зручному місці, де зазвичай вирощується розсада.

Експерти розповіли, як вирощувати розсаду в поролонових равликах
Експерти розповіли, як вирощувати розсаду в поролонових равликах

Залежно від сорту та температури, через певний час з’явиться перший справжній листочок. Наступний етап — обережне розкручування равлика. Зайву воду злийте, злегка відтиснувши стрічку, а потім акуратно розплутайте її. Коріння, як правило, проростає в один бік і добре тримається у поролоні. Сіянці легко відділяються та переносяться на пікірування.

Навіть якщо при відділенні частина кореневої системи пошкодиться — не страшно. Для багатьох культур, особливо для томатів, така легка підрізка коренів піде тільки на користь і стимулюватиме утворення мичкуватої кореневої системи.

Після завершення роботи поролоновий клапоть слід ретельно промити гарячою водою з милом чи антибактеріальним засобом, висушити та зберегти до наступного сезону. Поролоновий равлик можна використовувати кілька разів — спочатку для перців, потім для томатів або інших культур.

Такий метод дає чудові результати й дозволяє отримати міцну, здорову розсаду, яка забезпечить високий урожай. Головне — подружити сіянці з корисними мікроорганізмами ще на старті. Саме тоді рослини отримають потужний захист і прекрасний старт для подальшого росту.

Популярне

Подібні новини