З 1993 року підгодовую півонії тільки так – “рецепт” ідеальної підживки дістався від прабабусі

Півонії - це окраса будь-якого саду. Їхні ароматні квіти створюють на ділянці відчуття справжньої казки. Але щоб кущі рясно цвіли яскравими бутонами, їх потрібно підживити правильно й вчасно.

Перше підживлення проводять тоді, коли паростки досягли приблизно 10 сантиметрів у висоту. У цей період півоніям особливо потрібні азот і калій – саме ці елементи допомагають активно рости, набирати зелену масу й готуватися до формування квіткових бруньок. Для цього підійде настій гною – коровʼячого або кінського.

Один кілограм гною потрібно розвести у пʼяти літрах води й залишити настоюватися приблизно на тиждень. Після цього концентрат обовʼязково розбавляють водою у співвідношенні один до десяти. Під кожен кущ достатньо вилити приблизно два літри такого розчину – але важливо не забути попередньо полити землю під рослиною, щоб корені не отримали опіків.

Садівники розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння
Садівники розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння

Це перше підживлення дає рослині потужний старт – наче заряд енергії. Паростки міцнішають, листя стає густішим, а півонія готується до другого етапу розвитку – бутонізації. І от коли починають формуватися перші бутони, приходить час другого підживлення. Тепер рослині вже не потрібен азот – їй потрібні фосфор і калій. Вони відповідають за розмір бутонів, їхню насиченість кольору і тривалість цвітіння. Ідеальним природним варіантом тут стане зола.

Для приготування підживлення з попелу потрібно взяти приблизно 100 грамів і залити гарячою водою. Цей настій повинен постояти добу, щоб у воду перейшли всі корисні речовини. Потім його розбавляють десятьма літрами чистої води й поливають півонії – по 2-3 літри на кущ. Рослини дуже добре реагують на таку підгодівлю: бутони стають помітно більшими, а забарвлення квітів – яскравішим і глибшим.

Садівники розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння
Садівники розповіли, чим підживити півонії для пишного цвітіння

Ці дві прості підживки можуть кардинально змінити вигляд ваших півоній. Вони цвістимуть довше, рясніше й виглядатимуть так, ніби за ними доглядає досвідчений агроном. А насправді все просто – достатньо знати, коли і чим підживити улюблені кущі. Користутйеся!

Популярне

Подібні новини