За спостереженнями багатьох дачників, у цей час земля ще не достатньо прогріта, особливо в регіонах, де нічна температура опускається до +3 °C. Удень вона тримається в межах +15…+18 °C, але цього недостатньо для нормального проростання огірків. У таких умовах насіння часто не проростає, бо потрапляє в холодний, сирий ґрунт. В результаті насіння може загнити, або сходи з’являться слабкими й жовтими.
Ще кілька років тому огірки сіяли на початку травня. Зараз же кліматичні умови змінилися, тому городники радять сіяти огірки тоді, коли температура повітря і вдень, і вночі стане стабільно теплою. Оптимально — близько +15 °C удень і не нижче +10…+12 °C вночі. Тільки в таких умовах насіння проростатиме дружно, а сходи не піддаватимуться стресу.
Деякі дачники, маючи перерослу розсаду огірків, висаджують її у відкритий ґрунт, але обов’язково під тимчасове укриття. Для цього копають глибші лунки, щоб рослини краще закорінювалися, поливають водою з додаванням укорінювача (наприклад, 10 г на 10 л теплої води), а потім накривають дугами та плівкою. Надалі плівку можна замінити агроволокном, яке краще захищає від температурних перепадів.

Для закріплення плівки або агроволокна використовують спеціальні пластикові фіксатори, які легко придбати в магазині. Це дозволяє створити надійне укриття, в якому розсада почуватиметься значно комфортніше. Такі нехитрі заходи дозволяють городникам зберегти молоді рослини і дочекатися більш сприятливої погоди для прямого висіву.
Поки нічна температура не стабілізується, краще не поспішати з посівом огірків, а дочекатися потепління. Це значно підвищить шанси на добрий урожай.