Один із перевірених городниками способів підживити томати, коли плоди вже починають наливатися, підсилити їхній імунітет і захистити від грибка, це полити кущі молочним розчин з додаванням йоду.
Готується він просто, на 10 літрів води беруть 1 літр нежирного молока, підійде навіть злегка прокисле, бо фітофтора таке взагалі не любить, і додають 15 крапель звичайного аптечного йоду. Все добре перемішують і поливають помідори під корінь, десь по 1-2 склянки під кущ. Але є один важливий момент, який не треба забувати — землю перед цим треба полити звичайною водою, щоб розчин не обпік коріння.

Цей розчин працює одразу в кількох напрямках. По-перше, молоко містить лактозу, яка створює на поверхні ґрунту і стебел тонку захисну плівку і не дає грибковим спорам проникнути в рослину, також багатьо шкідників не перетравлюють лактозу і лізти не будуть. А йод у свою чергу є сильним антисептиком, він знезаражує, знищує шкідливу мікрофлору і зміцнює імунітет рослини.
Крім захисту, такий полив ще й є живильним. У молоці є кальцій, білки, мікроелементи, які засвоюються корінням і сприяють росту здорового листя та формуванню здорових плодів.

Полив таким “коктейлем” роблять раз на два тижні, починаючи з періоду цвітіння. Якщо літо видалося дощовим або вже є ознаки грибка, то можна обробляти частіше, чергуючи полив із обприскуванням. Але треба слідкувати за рослиною, якщо листя починає жовтіти або скручуватися, треба зменшити кількість молока вполовину.