Зазвичай велика кількість дачників восени збирає достатньо некрасивий урожай моркви. Але виявилося, що тріщин, викривлень і розгалужень кореня можна із легкістю уникнути, якщо знати перевірені часом рецепти особливих підживлень. Про них розповіли городники та садівники із багаторічним досвідом.
Як відомо, червень для моркви є вкрай вирішальним місяцем. Адже саме у цей час коренеплоди активно формують свою долю та зовнішній вигляд. Тож без правильного та вчасного проріджування годі й чекати на гарний урожай. Зокрема, перше проріджування необхідно робити при появі двох-трьох справжніх листків, а друге – орієнтовно через два-три тижні.
При цьому морква обожнює суворо помірне живлення. Так, наприклад, у середині червня рекомендується підтримати ріст бадилля та допомогти потовщенню кореня. Зробити це можна за допомогою нітрофоски. Для цього на десять літрів води варто розчинити одну столову ложку добрива. Полив потрібно проводити під корінь.

Окрім того, можна також використовувати натуральні суміші, наприклад, настої. Для того, щоб приготувати ефективний засіб, у десять літрів води слід додати одну склянку золи. Отриману суміш радять залишити настоюватися орієнтовно одну добу, а перед самим поливом процідити.
До того ж, наприкінці червня моркві також потрібна ретельна увага. У цей час досвідчені городники рекомендують підвищувати солодкість і покращувати формування плоду. Зокрема, на один літр води необхідно додати один грам борної кислоти. Обприскування слід робити по листках увечері або ж під час похмурої погоди.
Наприкінці місяця теж застосовують і калійне підживлення. Щоб його правильно приготувати, потрібно розчинити п’ятнадцять грамів сульфату калію в десяти літрах води, а потім отриманим засобом полити рослину під корінь.
Важливо пам’ятати, що обирати підживлення для моркви варто з розумом. Або бор, або калій, адже перенасичення для коренеплодів набагато гірше, ніж нестача.