Хто вирощує перець не перший рік знає, що вирости може далеко не те, що намальовано на картинці, і форма плодів може сильно відрізнятися навіть у одного сорту. Начебто купуєш насіння солодкого круглого перцю, а виростають довгі і худі плоди.
Досвідчені городники розповідають, що без правильної підготовки лунок нормального врожаю не буде. Смак, форма, товщина м’якоті, все це залежить не тільки від сорту, а ще й від підгодівлі куща.

Щоб забезпечити перцям харчування на довгий час, дачники радять в кожну лунку класти три інгредієнти — перепрілий гній, суперфосфат і золу. В лунку треба закладати не більше не менше, десь по одній столовій ложці кожного компонента.
Суперфосфат зміцнює кореневу систему, впливає на цвітіння та формування зав’язі. Гній поступово насичує азотом, що зміцнює кущ. А зола дає калій та мікроелементи, та допомагає попередити частину грибкових хвороб.
Головне, не перестатися з кількістю добрива і змішати цю суміш із ґрунтом вже у лунці, щоб не обпекти коріння. Можна трохи полити водою, щоб земля була вологою, і вже тоді висаджувати розсаду. Після такого підживлення кущі ростуть рівномірно, не жовтіють, мають моцне листя, а самі перці будуть як з картинки, м’ясисті, кругленькі і важкі

Ця суміш підживлює рослину протягом довгого часу і наступне підживлення вже можна внести в період, коли завʼязі починають активно наливатися в плоди. І ще важливо не перетримувати плоди на кущі і зривати їх вчасно, тоді рослина не витрачає сили на переспілі перці і дає нові, молоденькі завʼязі.