Після збору врожаю у кожного городника з року в рік постає питання: де ж краще зберігати цибулю, щоб вона не зіпсувалася, не проросла й не втратила смаку? Багато господарів роками шукають найкраще місце, а дехто вже точно знає, що й до чого. Справді, правильно вибране місце зберігання продовжує “життя” овочу на місяці вперед.
Одним із найпоширеніших місць для зберігання цибулі був і залишається льох. Але тут важливо не просто скласти цибулини у купу й забути про них до моменту, коли він знадобиться. У льосі має бути сухо, прохолодно і, щоб повітря “гуляло”. Треба розкласти цибулю в сітках або плетених кошиках, а потім підвісити до стелі чи полиць. Таким чином волога не накопичується під цибулинами, і вони зберігаються набагато довше.

Немає льоху – не біда. Несіть цибулю на балкон. Але й тут треба бути обережним, бо температура повинна бути не надто низькою, інакше цибуля перемерзне й стане огидною на смак. Тому найкраще зберігати її у деревʼяних ящиках або картонних коробках, застелених папером знизу. Зробіть отвори для вентиляції й поставте ящики подалі від сонця. Балкон ідеально підходить у міжсезоння, коли погода ще тримається на рівні 2-10 градусів тепла.
Ще один перевірений роками спосіб зберігання у квартирі – зберігати у квартирі. Звучить смішно, але мається на увазі зберігати цибулю просто у коморі або під ліжком. Цибулі потрібні сухе повітря й темне місце, тому цей варіант також буде доречним. Можна скласти цибулю у капронові панчохи або сітки й підвісити, або розкласти в один шар на газету.
І ще раз повторимо, щоб напевно знати, що головне правило зберігання цибулі – це сухість і вентиляція повітря, незалежно від обраного місця. Саме тому навіть звичні місця можна зробити ідеальними, якщо дотримуватися цих важливих деталей. Успіхів вам!