Якщо спостерігати за городніми культурами влітку, то можна помітити, що томати під палючим сонцем частенько втрачають силу, а листя жовтіє. Але досвідчені садівники підгодовують їх особливою “бражкою”, щоб побачити не кволі кущики, а справні міцні рослини, які щедро плодоносять й добре переносять спеку. Як саме її приготувати – розповідаємо далі.
Рецепт дуже простий буквально з кількох інгредієнтів. Підготуйте літрів 2,5 відстояної або кипʼяченої води кімнатної температури. У теплу воду додайте 100 г дріжджів і півсклянки цукру. Все це діло накрийте марлею або іншою тканиною, щоб бульбашки виходили, але комахи не залетіли й не падали у розчин. Поставте десь у тепле місце і раз в день перемішуйте. Через 3-5 днів бражка буде готова.

Для одного поливу візьміть склянку браги, розведіть у відрі води (10 л), і полийте томати під корінь. Робити це треба три рази – у фазі бутонізації, на початку цвітіння та коли починають наливатися помідорчики. Садівники зазначають, що настій ніби “пробуджує” рослини до активного росту, тому ефект ви побачите вже доволі скоро. Крім того, дріжджі і цукор стимулюють корисну мікрофлору в ґрунті, а рослини менше страждають від спеки.
Обовʼязково зверніть увагу на кілька важливих моментів. По‑перше, беріть тільки відстояну воду, бо хлор руйнує дріжджі й брага не забродить. По‑друге, не лийте розчин по листю при палючому сонці. І по‑третє, дотримуйтесь правил кількості підживлень – саме три поливи за сезон, не більше. Більше не треба, бо надлишок азоту може спровокувати буйний ріст листя, а не плодів.
Через 3 дні після першого поливу вже видно, як кущі прямо на очах стають більш міцними, а саме листя набуває насичено зеленого відтінку. Щодо квіток та завʼязей годі й казати – їх зʼявляється набагато більше. І це тільки початок, бо після других двох поливів брагою томати буквально розривають ваші грядки на заздрість сусідам!