Городники часто недооцінюють смородину, мовляв посадив, росте і добре. Тільки от потім дивуються, чому ягід з куща ледве назбиралося півбанки, і ті якісь дрібні та кислі. А все через лінощі дачників, бо смородина хоч і невибаглива, але дуже вдячна рослина. Варто її правильно підгодувати, і не будете знати куди дівати врожай.
Перше, що смородина хоче — це підживка навесні. Десь в середині травня їй треба азот, і найпростіший варіант взяти нітрофоску. У ній збалансовано і азот, і фосфор, і калій, загалом все те, що треба на старті. Досить дві столові ложки на відро води, гарно розмішати і вилити це під кущ. Але уважно, якщо погода суха, землю буде потрібно перед цим полити.

Далі настає червень і ягідки вже активно формуються і починають наливатися. У цей момент кущам потрібен фосфор і калій, і для цього ідеально взяти монофосфат калію. Розчиняємо препарат у воді за інструкцією й поливаємо під корінь. Можна й по листю обприскати, тут кому як зручніше. Вже після першої підживки смак і розмір ягід помітно зміниться у кращу сторону.
Через два тижні після монофосфату можна дати сульфат калію. Він допомагає ягодам краще дозріти, зробити смак насиченим, а м’якоть соковитішою. Після цієї обробки ягоди не лопаються, не обпадають і добре зберігаються, не перетворюючись після ночі в холодильнику у кисіль.

Звичайно, якщо нічого не робити, смородина теж дасть врожай. Але з нього ви максимум кинете жменьку у компот, адже ягода буде просто кисла і вʼяжуча. Тільки коли рослині достатньо калію врожай виходить таким, що його хочеться їсти кілограмами прямісінько з куща.