Якщо на городі росте безліч культур, а поливати щодня вже немає ні сил, ні бажання, є один перевірений спосіб, завдяки якому можна рідше братися за шланг, і водночас не переживати за врожай. Мова йде про використання гідрогелю, який може довго утримувати вологу. Городники, які вже давно садять овочі на своїх ділянках, кажуть, що кращого помічника в боротьбі з пересиханням ґрунту ще не бачили.
Суть методу проста. Під час посадки баклажанів у кожну лунку треба покласти приблизно півсклянки попередньо набряклого гідрогелю. Готується таке добро дуже легко: у звичайну воду висипають гранули й дають їм настоятись доти, доки маса не стане густою та тягучою. От саме в такому вигляді засіб найкраще працює. Він ніяк не вимивається дощем і поступово віддає вологу корінню.

Після посадки, навіть якщо на вулиці стоїть пекельна спека, земля у зоні коріння довго буде залишатися вологою. Рослини не вʼянуть, листя не жовтіє, а плоди ростуть рівними й мʼясистими, без пустот. У результаті поливати можна в кілька разів рідше, бо волога в землі зберігається довше. Це особливо зручно для тих, хто приїжджає на дачу лише на вихідні. Синенькі не засохнуть за тиждень, можете навіть не сумніватися.
Окрім вологи, гідрогель також допомагає краще засвоювати поживні речовини. Якщо в ту ж лунку додати жменю перегною або комплексного добрива, то оцей “кисіль” затримає корисні елементи біля коріння, не дозволяючи їм вимиватись. Така система працює як природний буфер: рослина отримує все, що потрібно, але рівномірно, без стресів і перенасичення.
Але не думайте, що можна влити літрову банку гелю, бо так точно можна забути про полив. Півсклянки вистачить “з головою” на одну лунку. І варто використовувати лише спеціальний садовий гідрогель, не плутати з тими, що призначені для декоративних рослин у вазонах. Справжній садовий гідрогель безбарвний, не має запаху і розкладається у землі без шкоди для усього живого.