Виростити перець не так вже й складно. Але якщо ви хочете, щоб він був великим, смачним і “м’ясистим”, то варто подбати про вчасне підживлення грядок. Причому якісні добрива можна приготувати з того, що уже є під рукою або продається у найближчому магазині за копійки. Наприклад, деревна зола. Якщо людина має власне господарство, тоді з великою ймовірністю попелу у неї є чимало. Проте його ще треба вміти правильно застосувати. Сипати золу прямо під кущ — не найкраще рішення. Краще готувати з попелу настій, який працює ефективніше.
Спершу золу потрібно просіяти. Потім візьміть 1 склянку “чистого” попелу та розчиніть у 10 л води. Нехай постоїть кілька годин, а після цього можна поливати по літру під кожен кущ. Завдяки такій підживці перці стають міцнішими, краще зав’язуються, а плоди швидше наливають масу. Тобто застосовувати золу варто перед цвітінням чи під час нього. А коли вже на кущі є перці, то краще давати кальцієву селітру. У 10 л води треба розчинити лише 1 столову ложку добрива. Поливати можна одразу. Залежно від розміру куща використовуйте по 0.5-1 л на рослину.
Дехто використовує для підживлення дріжджі. Особливо вони доречні, якщо літо видалося прохолодним. Дріжджі зміцнюють коріння та покращують мікрофлору, яка потрібна для гарного засвоєння поживних речовин. Тобто так, дріжджовий розчин не є звичним добривом, але корисний разом з іншими підживками. Давати його перцям варто двічі за сезон: перед цвітінням та на початку формування плодів. Дріжджів на 10 л води треба брати всього пачку. Або замініть сухими (близько 30-35 г). Вода має бути трішки теплою та з 2 столовими ложками цукру.