Після збору врожаю полуниці деякі садівники лишають грядки напризволяще, мовляв, кущі дали врожай – і на тому дякую. Але саме цей період, одразу після плодоношення, вважається найвідповідальнішим для наступного сезону. Як кажуть у народі: “Що посієш – те й пожнеш”. І справа тут не в підживленні, а передусім у правильному поливі. Якщо правильно все зробити, то навесні можна чекати гарний врожай.
Після збору ягід кущі дуже виснажені. Вони втомилися, втратили багато сил, і тепер їм потрібно не просто відновитися, а ще й закласти нові бруньки, з яких наступного року зʼявляться квітки. А щоб цей процес йшов правильно й стабільно, полуницю потрібно добряче зволожити. Але не поверхневий полив, як звикли, а справжній глибокий полив, коли вода надходить до найглибшого коріння.

Поливати полуницю треба не часто, але рясно. Земля має просохнути хоча б на 3-5 см у глибину, і тільки тоді варто братися за шланг. На квадратний метр вам потрібно виливати щонайменше (!) 15 літрів води. Це дозволить зволожити ґрунт на глибину до 30 см, де й знаходяться головні корінці. Найкраще це робити вранці, поки не почалася пекельна спека.
Але зарано розслаблятися, бо просто полити рослини – замало. Волога швидко випаровується, особливо влітку. Тому обовʼязково після поливу, коли ґрунт трохи підсохне, грядки потрібно замульчувати. Скошена трава без насіння, солома, перегній – усе це підійде. Шар має бути хоча б 5 см, не менше, можна більше. Це не дасть воді швидко випаруватися й вбереже коріння від спеки. До того ж, бурʼянам пробитися буде складніше.
Якщо дотримуватись цього режиму, то вже восени буде видно, що кущі зміцніли. А навесні буде видно, що квітконоси потужні, ягід багато і вони великі. Спробуйте зробити так у цьому сезоні. Бажаємо успіхів!