Щороку влітку городники вступають у дискусію, що ж робити з часниковими стрілками: залишити чи все ж обрізати й ділу кінець. Думки розходяться настільки, що подекуди доходить до жартівливих баталій на городах. Хтось не відступає від сімейних традицій і робить так, як ще бабуся навчила, а хтось вичитує всі новинки у світі садівництва й городництва – і має свою думку на цей рахунок. Ви можете робити так, як того бажає ваша душа, але ж справді вірне рішення лише одне.
Часникові стрілки насправді забирають багато сил у самої рослини. Усі поживні речовини, які могли б піти на формування міцної та великої головки, рослина витрачає на стрілку, її ріст і розвиток насіння. Тож городники, які залишають стрілку, зазвичай мають мізерний часник, який насправді навіть чистити незручно – такі вже маленькі ті зубчики.

Тому городники, які прагнуть отримати якісний врожай, все частіше схиляються до того, що стрілки варто все ж таки видаляти. Але не абияк, бо важливо робити це грамотно. По-перше варто знати, де саме обрізати ту стрілку – зріз робіть приблизно на сантиметр вище останнього листка. Так рослина не стресує і швидко направляє сили туди, де вони справді потрібні – в голівку.
Якщо ви з тих господинь, які не дають пропадати добру – не викидайте стрілки, а приготуйте смачний гарнір до вечері. Стрілки ж вже давно використовують у кулінарії. Вони мають приємний, не надто різкий часниковий аромат і ніжний смак. Їх можна обсмажити, протушкувати з овочами чи навіть замаринувати. Деякі любительниці кулінарних експериментів додають їх у соуси, а дехто перемелює з сіллю та олією – виходить дуже смачна штучка до хлібчика з салом.

У цьому сезоні ви тепер знаєте, чи варто обрізати стрілки і як їх можна використати, щоб не викидати дарма цінний продукт. Експериментуйте, вчіться на помилках інших городників і збирайте найкращий врожай. Бажаємо успіхів!