Хоча багатьом городникам здається, що полив огірків зранку – ідеальний початок дня і чудове рішення, насправді це далеко не так. Попри те, що до активного сонця виконувати процедури на грядці доволі комфортно, рослини не отримують від цього ніякої користі. Якщо регулярно виконувати полив огірків зранку, замість соковитих плодів ви побачите тільки жовте листя та опалі зав’язі.
Чому не можна поливати огірки зранку
Коренева система огірків є дуже чутливою до будь-якого перепаду температури. Холодна вода зі шланга створює стрес для кореневої системи, а тому огірки починають хворіти. Ранкова волога у поєднанні з поливом – ідеальна середа для гнилі та плісняви. Ранковий полив створює сприятливі умови для хвороб, шкідників. А коренева система блокує розвиток плодів, адже перебуває в стані стресу.

Зранку ґрунт навколо кущів остигає до 15-18 градусів після нічної температури. Вода з крана зазвичай має температуру 12-16 градусів. Різкий перепад знижує активність кореневища, що сповільнює поглинання вологи та корисних мікроелементів. Рослина фактично отримує в декілька разів менше живлення у найактивніший період свого росту.

Оптимальний час для зрошування огірків – з 17 до 19 години вечора, коли ґрунт достатньо прогрівся, але сонце вже не таке активно. У цей час кореневій системі найбільше потрібна волога. Воду потрібно попередньо відстояти у чорних бочках, аби температура дійшла до показників 22-24 градуси. Так рідина не створюватиме додатковий стрес для рослини. Додайте на 10 л води 2-3 ст. ложки деревної золи для покращення плодоношення.