На дачі вимкнули воду, але я не розгубилась: молоко + сода – і поливаю огірки, цибулю, троянди тільки так

Підживлювати огірки, цибулю та троянди – зовсім не складно. Варто лише знати, які розчини підходять саме для цих культур. Садівники радо діляться своїми секретами.

Справжні дачники, які пройшли вже чималий шлях у пізнанні потреб культур, знають, що іноді найкращі підживки і засоби від хвороб знаходяться не в садовому центрі, а на власній кухні. Звичайне молоко, сода і перекис водню з аптечки можуть стати справжніми “рятівними кругами” для городніх культур.

Для огірків молоко – це реальна знахідка. Розведене водою у пропорції 1:10, воно стає відмінним підживленням і захистом від хвороб. Таким розчином треба обприскувати листя раз на 2 тижні, щоб помітити перші результати. Молоко підживлює рослини кальцієм й створює на листі тонку плівку, яка перешкоджає розвитку грибкових захворювань. Особливо добре цей метод працює проти борошнистої роси.

Садівники поділилися рецептом розчину для підживлення огірків цибулі та троянд
Садівники поділилися рецептом розчину для підживлення огірків цибулі та троянд

Цибуля ж дуже часто жовтіє через нестачу поживних речовин або грибкові хвороби. У такому випадку допоможе простий содовий розчин – 1 чайна ложка соди на літр води. Цим розчином поливайте вашу цибульку під корінь раз на тиждень – і буде вам щастя. Сода допомагає позбутися жовтого пірʼя і знижує кислотність ґрунту, що дуже подобається цій культурі.

Для троянд існує ще один чудовий рецепт на основі перекису водню. 1 столова ложка перекису на літр води – і ваші квіти забуяють з новою силою. Таким розчином треба обробляти троянди раз на 2 тижні, обприскуючи і листя, і стебла. Обробка стимулює ріст кущів і дезинфікує рослину, захищаючи її від різних хвороб.

Ці “копійчані” рецепти дійсно працюють з року в рік, від покоління до покоління, про що свідчить досвід багатьох українських садівників. А перевага їх в доступності, безпеці для вас і навколишнього середовища, а також у відмінному результаті, який не залишить байдужим жодного власника ділянки. Але врахуйте, що всі розчини потрібно готувати безпосередньо перед використанням. Успіхів!

Популярне