Тільки правильний догляд за морквою стане вашим ключем до щедрого та смачного врожаю. За словами експертів, особливу увагу потрібно звертати на грядки з коренеплодами, коли пройшов дощ. Якщо вчасно не вжити заходів, то на ґрунті з’явиться кірка – вона перешкоджає потраплянню до кореневища вологи та повітря, що негативно відбивається на розвитку рослини.
Як розпушувати грядки з морквою
Метод заснований на простому принципі – розпушувати моркву треба на глибину 8 сантиметрів після кожного дощу. Така глибина забезпечує вчасне руйнування кірки, але потребує особливої обережності. На глибині 5-6 см можуть бути коренеплоди, а тому працювати треба в міжряддях.

Технологія доволі проста:
- Почекайте, поки верхній шар ґрунту висохне після дощу, але земля всередині все ще залишатиметься вологою. Цей момент припадає на проміжок 12-24 години після дощу;
- Використовуйте плоскоріз або мотику з гострим лезом шириною 10-12 см. Ведіть інструмент горизонтально на глибині 8 сантиметрів, руйнуючи кірку рухами від краю до центру міжряддя;
- Обробляйте тільки міжряддя смугами шириною 15-18 сантиметрів, не наближаючись до самих коренеплодів ближче як 7-8 см.
Після розпушування ґрунт стає повітропроникним, а морква буквально оживає на очах. Ви побачите вже наступного дня, що бадилля стане свіжішою.

Головне правило – проводити розпушування тільки по вологій землі, але з підсохлою поверхнею. Сухий ґрунт розпушувати марно – він знову перетвориться в грудочки. Занадто мокру землю розпушувати теж не варто – вона налипає на інструмент.