Помідори не чорніють і не тріскаються, яка б спека не була: беру 10 г цього “зілля” на 10 л води

Урожай помідорів величезний, однак на перших плодах видніються чорні плями? У теплиці – абсолютна спека, томати тріскаються й стають кислими? Виявилося, все це цілком реально вирішити – просто зараз.

У цій статті досвідчені садівники розповіли, чому чорніють та тріскаються помідори і що з цим можна зробити, щоб отримати солодкий та гарний урожай.

Чому чорніє низ помідорів?

Якщо ви побачили на денці томатів темну пляму – не варто панікувати. Це не грибок, не гниль і не вірус. Це – вершинна гниль. І частіше за все уражаються саме перші, найочікуваніші плоди.

Причин дві. Перша – спека. Коли в теплиці спекотно, а полив нечастий, рослина рятується й витягує вологу з плодів. Клітини в них відмирають – і з’являється та сама чорна пляма. Друга – надлишок азоту, через який кальцій у ґрунті стає недоступним.

Що робити? При перших ознаках слід обприскати кущі розчином кальцієвої селітри (10 грамів на 10 літрів води) двічі з інтервалом у п’ять днів. А ще – рекомендується переглянути полив: нехай він буде не рясним, проте значно частішим, а особливо у спеку.

Садівники розповіли, чому чорніють та тріскаються помідори і що з цим робити
Садівники розповіли, чому чорніють та тріскаються помідори і що з цим робити

Головні причини тріщин, плям та кислинки:

Якщо помідори тріскаються – найімовірніше, стінки плодів стали тоншими. Причина та сама: нестача засвоюваного кальцію. Навіть якщо він у ґрунті є, рослина може його не засвоїти. Тут знову допоможе обприскування – зранку або ввечері, під час похмурої погоди.

А якщо помідори несолодкі й дозрівають нерівномірно – винен дефіцит калію. Саме калій відповідає за смак, солодкість і яскравий колір. Зараз, коли плоди наливаються та дозрівають, томатам він потрібен найбільше.

Чим підживити помідори в липні?

Можна застосувати мінеральне добриво – сульфат калію або комплекс із підвищеним вмістом калію. Також існують дієві склади, де, окрім калію, – гумінові речовини, фітогормони, фульвові кислоти. Спробуйте пошукати їх у будь-якому найближчому магазині.

Втім, якщо вам важливо, щоб не лише рослина отримала живлення, однак і ґрунт залишався живим, тобто з бактеріями, черв’яками, грибами тощо, тоді досвідчені садівники радять біодобрива. Результат – помідори без жодних плям, рівні, солодкі й красиві, попри складну погоду навесні та на початку літа. Просто полийте ними рослини, і спокійно чекайте результат. Цей метод працює на всі 100 % – перевірено на сотнях теплиць.

Популярне